Unijne wsparcie dla OSP w Kątach

OSP w Wiązownie, Karczewie, Sobieniach-Jeziorach, Otwocku-Jabłonnie, Pogorzeli i Kątach z nowymi wozami strażackimi dzięki wsparciu UE

Ruszyło rekordowe wsparcie unijne dla mazowieckich OSP. Trafi do nich 188 wozów strażackich dofinansowanych przez Unię Europejską. Aż 253 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa. W sobotę, 10 lutego 2024 r., umowy z władzami gmin Wiązowna, Karczew, Sobienie-Jeziory, Osieck, Kołbiel i prezesem OSP w Otwocku-Jabłonnie podpiszą członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i radna województwa Anna Brzezińska. W spotkaniu weźmie udział Wiesława Nowaczyńska, zastępca dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Wsparcie dla jednostek OSP z powiatu otwockiego to 4,7 mln zł.

Unijne środki pozwolą na zakup wozów strażackich dla OSP z całego województwa. W sumie subregion warszawski wschodni otrzyma ponad 20,1 mln zł na zakup 22 wozów strażackich. W sobotę zostaną podpisane umowy na wsparcie dla jednostek z powiatu otwockiego, które otrzymają w sumie 4,7 mln zł na zakup sześciu wozów strażackich.

Partnerami wydarzenia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Fundacja My Obywatele UE im. W.B. Jastrzębowskiego.

Skip to content