O nas

 

Katarzyna Bajer, p.o. Dyrektora Biblioteki w Kołbieli

Z wykształcenia jestem filozofką, ukończyłam również studia na kierunku administracji. Czytam właściwie wszystko, co wpadnie mi w ręce, jednak moim ulubionym autorem jest Umberto Eco. Prywatnie mam dwie śliczne córeczki, z którymi lubię jeździć na rowerze i oglądać filmy fantazy. Kołbielska biblioteka to dla mnie nie tylko książki, ale przede wszystkim ciekawi, kreatywni i twórczy ludzie, którzy ją odwiedzają. Dzięki tej pracy, poznałam wiele wspaniałych osób. Zapraszam wszystkich artystów, twórców i miłośników szeroko pojętej kultury do współpracy. Razem możemy więcej 😊

biblioteka-dyrektor@kolbiel.pl

Iwona Kowalska, animator kultury

Swoją przygodę z biblioteką w Kołbieli zaczęłam w 2022 roku. Od wielu lat jestem związana z kulturą powiatu otwockiego. Uwielbiam tworzyć wszelkiego rodzaju rękodzieło. Lubię też spędzać twórczo czas z innymi ludźmi i czerpać od nich wiedzę i doświadczenie. Z wykształcenia jestem animatorem i menadżerem kultury – mam szczęście pracować w miejscu, gdzie mogę połączyć wykształcenie ze swoimi pasjami. Zawsze marzył mi się ogromny regał z książkami od podłogi do sufitu w moim domu – teraz mam duuużo więcej regałów zapełnionych książkami pod ręką 🙂 Mam nadzieję, że uda mi się moją pracą przekonać mieszkańców Kołbieli, że czytanie to fantastyczna podróż, a kultura jest dla każdego na wyciągnięcie ręki.

biblioteka-kultura@kolbiel.pl

Olga Lachowicz, Biblioteka w Kołbieli

Pochodzę z Białorusi. Do Polski przyjechałam sześć lat temu i miałam zostać tylko tydzień, ale miłość sprawiła, że zostałam na stałe. W moim życiu najpierw pojawiła się rodzina, a potem ulubiona praca, czyli biblioteka. Największą przyjemność sprawiają mi rozmowy z czytelnikami o książkach. Lubię, kiedy mogę pomóc w doborze lektury, a potem z niecierpliwością czekam na opinię. Moją ulubiona pozycją jest powieść Jane Austen „Duma i uprzedzenie”, którą przeczytałam wielokrotnie w kilku językach i wciąż mi się nie nudzi. „Jak przyjemnie spędzać wieczór w podobny sposób. Nie ma jak lektura, to moje święte przekonanie. Książka nigdy człowieka nie męczy. Kiedy będę miała własny dom nie zaznam spokoju bez wybornej biblioteki.” (J. Austen „Duma i uprzedzenie”)

biblioteka-wypozyczalnia@kolbiel.pl

Urszula Sobecka, Filia Biblioteki w Rudzienku

Pochodzę z Siedlec, a od 14 lat mieszkam  w Rudzienku. Z wykształcenia jestem matematykiem i bibliotekarzem. Lubię pracę z dziećmi i młodzieżą, kocham matematykę i gry logiczne. Najczęściej czytam książki kryminalne. Lubię oglądać filmy i seriale science fiction. Jestem miłośniczką kotów, dlatego chętnie biorę swojego “miałczura” do biblioteki. W wolnym czasie aktywnie spędzam czas spacerując po okolicy, zimą jeżdżę na nartach.

biblioteka-rudzienko@kolbiel.pl

Janina Wieczorek, Biblioteka w Kołbieli
Moje całe życie zawodowe związane jest z pracą w bibliotece. Mam wykształcenie bibliotekarskie -ukończyłam Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych na UW.  Lubię obcować z książkami zarówno zawodowo ( praca w bibliotece nie polega na ich czytaniu ) jak i prywatnie. Czytam lektury o różnej tematyce: reportaże, literaturę faktu, kryminały, sensację, itd. ( poza romansami i s-f).  Lubię piosenki z lat 60 -XX wieku, ballady Okudżawy i klasyczne komedie. Nastrój poprawia mi film Mamma mia. GBP w Kołbieli, to oprócz bogatego księgozbioru także wspaniały zespół. Mam przyjemność pracować z osobami pełnymi pasji i zaangażowania, które lubią swoją pracę.biblioteka@kolbiel.pl
Justyna Żołądek, Filia Biblioteki w Kątach

W  Bibliotece pracuję od 2017 roku. Od tego momentu  często cytuję słowa Wisławy Szymborskiej “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, które zdecydowanie popieram. Przyjemność sprawia mi zwłaszcza czytanie kryminałów, powieści obyczajowych i literatury faktu. W wolnym czasie lubię też gotować, zajmować się roślinami i jeździć na rowerze.

biblioteka-katy@kolbiel.pl

Skip to content