Konkurs na inicjatywy Oddolne

Zapraszamy osoby z pomysłem do wspólnego działania!

 

 

Ruszamy z Konkursem Inicjatyw Oddolnych.

Jest to inicjatywa, dzięki której biblioteka umożliwia mieszkańcom gminy realizację swoich pomysłów z obszaru kultury wspierającej czytelnictwo.

Więc, jeżeli mieszkasz w gminie Kołbiel i masz ciekawy pomysł na wydarzenie/inicjatywę kulturalną, które chciałbyś tu zrealizować, ale zawsze było jakieś ale…bo nie było pieniędzy, bo wnioski straszyły, nie wiedzieliście z której strony ugryźć temat…

To teraz macie szansę by przy wsparciu biblioteki  go zrealizować. Zgłoś do nas swój projekt, a my pomożemy Ci go wcielić w życie. Nie musicie też martwić się finansowaniem. Koszty realizacji Waszego pomysłu są pokrywane z dofinansowania, jakie uzyskała nasza biblioteka z projektu BLISKO.

Koszt projektu powinien mieścić się w kwocie od 3 do 7 tys złotych. Możecie go realizować od końca kwietnia do końca września 2024 roku.  Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem konkursu oraz wypełnić wniosek ( dostępny do pobrania na dole strony).

Wnioski można składać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kołbieli w dniach od 22 lutego do 22 marca 2024r. (można go też wysłać pocztą)

Projekt musi spełniać kilka warunków, o których można przeczytać w regulaminie konkursu. Między innymi wniosek powinien opierać się  na potrzebach i zasobach mieszkańców zdiagnozowanych przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Kołbieli w Diagnozie potrzeb i zasobów mieszkańców gminy Kołbiel  dostępnej pod poniższym linkiem        bibliotekadiagnoza  

20 lutego odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym możecie dowiedzieć się więcej o całym konkursie, jego warunkach i celach.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kołbieli.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące konkursu zapraszamy do kontaktu telefonicznego ((25) 757 39 92 wew. 107) i rozmowy z koordynatorem projektu Iwoną Kowalską.

Uruchomiliśmy cotygodniowy dyżur dla osób, które chciałby skonsultować z nami swój projekt przed wypełnieniem wniosku. Zapraszamy w każdy wtorek w godz. 15.00-17.00 do Biblioteki w Kołbieli, ul. Szkolna 1.

REGULAMIN INICJATYWY ODDOLNE + ZAŁĄCZNIKI

WNIOSEK ZAŁĄCZNIK NR 1 REGULAMINU

WNIOSEK ZAŁĄCZNIK NR 1 REGULAMINU DOC

KLAUZULA INFORMACYJNA ZAŁĄCZNIK NR 2 REGULAMINU

OŚWIADCZENIE OPIEKUNA PRAWNEGO ZAŁĄCZNIK NR 3 REGULAMINU

WYKAZ KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH ZAŁĄCZNIK NR 4 REGULAMINU

 

Konkurs na Inicjatywy Oddolne odbywa się w ramach realizacji projektu BLISKO: biblioteka|lokalność|integracja|społeczność|kooperatywa|oddolność
“Droga do biblioteki jest BLISKO”
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

Skip to content