Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach i wycieczkach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kołbieli w czasie ferii zimowych.
Zapraszamy dzieci i młodzież na ferie organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kołbieli. W pierwszym tygodniu odbędą się stacjonarne warsztaty manualne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia będą odbywały się w godzinach 10.00 – 11.30 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołbieli (ul. Nauczycielska 6). Koszt warsztatów stacjonarnych wynosi 20 zł/os./dzień. Uwaga: w przypadku większej ilości chętnych uruchomimy drugą grupę warsztatową w godzinach 12.00-13.30.
W drugim tygodniu można wybrać się na wycieczki autokarowe (wiek uczestników 8-12 lat). Koszty każdej wycieczki to 30 zł/os./dzień. Miejsce zbiórki: parking przed Urzędem Gminy w Kołbieli (ul. Szkolna 1).
Zapisy (od wtorku 17.01.2023 od godz. 10.00) odbywają się wyłącznie przez Internet: www.bibliotekakolbiel.pl, zakładka „Zajęcia”
I TYDZIEŃ
13.02 (poniedziałek), g. 10.00 Pamiętliwe notesy – magnesy
Czasami zdarza nam się zapomnieć o zaplanowanych rzeczach. Pomocne w takich wypadkach bywają notesy z karteczkami, na których można zapisać istotne informacje. A jak notes wisi na lodówce, bo ma magnes to już w ogóle problem z głowy. Na warsztatach zrobimy notesy z użyciem maszynki big shot oraz ozdobimy je wedle uznania, a także przymocujemy magnesy. Teraz nic już nam nie umknie.
14.02 (wtorek), g. 10.00 Zawieszkolove – walentynkowe breloki
Dzień świętego Walentego to fantastyczna okazja, żeby zrobić coś miłego dla osoby, którą kochamy. Wykorzystamy ją do zrobienia uroczych breloczków w kształcie serca. Na zajęciach będziemy poznawali podstawy szycia. Zapraszamy osoby, którym niestraszna jest igła z nitką, a wiązanie supełków to dla nich bułka z masłem.
15.02 (środa), g. 10.00 Zabawy z suchym lodem
Biblioteczne laboratorium zaprasza na warsztaty, podczas których poznacie właściwości suchego lodu. Dowiecie się dlaczego nazywamy go “suchym”, czy może się on topić jak prawdziwy lód oraz jakie niezwykłe eksperymenty można przeprowadzić z jego udziałem?
16.02 (czwartek), g. 10.00 Mydełka glicerynowe
Warsztaty mydlarskie to proste zajęcia, na których eksperymentujemy z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem. Dzieci same tworzą mydełka glicerynowe wg własnego projektu. Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka, to piękna ozdoba każdej łazienki.
17.02 (piątek), g. 10.00 Gry bez prądu
W czasie warsztatów dzieci, przygotują grę planszową osadzoną w stworzonym przez siebie świecie z ulubionymi bohaterami. Dowiedzą się jak wprowadzać własne pomysły do gier planszowych oraz jak je testować. Opracują szatę graficzną swojego projektu. Każdy zabierze swoją grę do domu.
II TYDZIEŃ
20.02 (poniedziałek), wyjazd: g. 9.30, Wystawa ciało ludzkie
planowany powrót: około g. 14:00
Wycieczka do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na wystawę BODY WORLDS – VITAL. Jest to najliczniej odwiedzana na świecie naukowa wystawa, autorstwa prof. Gunthera von Hagensa.
Ekspozycja opowiada o cudzie, złożoności i kruchości ludzkiego ciała. Inspiruje do życia z zachowaniem witalności i pełni sił.
21.02 (wtorek), wyjazd: g. 8.30, Kino: MUMIE
planowany powrót: około g. 12:30
Wyjazd do Kina Oaza w Otwocku na film animowany pt. Mumie. Film opowiada historię trzech egipskich mumii, które przypadkowo wkraczają do współczesnego świata. Reżyseria: Juan Jesús García Galocha (Hiszpania). Polska premiera kinowa: 20 stycznia 2023 r.
22.02 (środa), wyjazd: g. 9.40, Sala zabaw i warsztaty robienia pizzy
planowany powrót: około g. 13:40
Wyjazd do sali zabaw Ferio Wawer połączony z warsztatami robienia pizzy. Dzieci dowiedzą się skąd pochodzi pizza? Czy od zawsze jest okrągła? Z jakich składników się ją przygotowuje? Kto je najwięcej pizzy na świecie? Przygotują też smakowitą pizzę z czekoladą! Po warsztatach będzie czas na szaleństwo ruchowe.
23.02 (czwartek), wyjazd: g. 10.00 Nauka przez zabawę
planowany powrót: około g. 14:00
Wyjazd do Biblioteki w Piasecznie – warsztaty w strefie SOWA. Czym jest SOWA?
Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności składa się z przestrzeni wystawienniczej urządzeń oraz przestrzeni Majsternia, umożliwiających samodzielne eksperymentowanie i poznawanie zasad fizyki, techniki, geografii, matematyki czy anatomii. SOWA służy pobudzaniu kreatywności, popularyzowaniu nauki, rozwijaniu poczucia sprawczości oraz wsparciu indywidualnych, niekonwencjonalnych stylów uczenia się poprzez praktyki doświadczalne. Sala powstała przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik.
24.02 (piątek), wyjazd: g. 10.00 Ekowyprawa
planowany powrót: około g. 13:30
Zapraszamy do Centrum Edukacji Leśnej, gdzie przyjrzycie się otaczającej nas przyrodzie, odpoczniecie podczas warsztatów i zabawy, poznacie wiele ciekawostek z leśnego świata oraz dowiecie się, jak leśnicy gospodarują zasobami natury.