Warsztaty kaligrafii- piszemy po torbach

W dniu 23 stycznia jest obchodzony Dzień Pisma Ręcznego. Jest to wspaniała okazja do rozsmakowania się w kunszcie pięknego pisania oraz doświadczania jak poprzez “zwykłe” litery może powstać coś niezwykłego.

Chcemy Państwa zaprosić na warsztaty kaligraficzne, podczas których zapoznamy się z podstawami kaligrafii oraz przekonamy, że służy ona nie tylko do estetycznego pisania listów, ale również do tworzenia zachwycającej sztuki.

Na zajęciach ozdobimy bawełnianą torbę wybranym napisem pod czujnym okiem prowadzącej.

Prosimy o przygotowanie zdania, sentencji, cytatu, który chcieli by Państwo umieścić na swoich torbach.

Wiek uczestników:10+

Wstęp wolny, obowiązują zapisy (25) 757 39 92 wew. 107

Warsztaty poprowadzi Barbara Galińska – mieszkanka Józefowa, z wykształcenia architekt, z zawodu ilustrator, grafik, dekorator i animator filmów rysunkowych. Z wielkiego zamiłowania kiedyś fotograf, teraz kaligraf. Kaligrafię traktuje bardzo szeroko. Udowadnia często, że pisać można na wszystkim i każdym narzędziem. Prowadzi warsztaty i pokazy różnych form kaligrafii zachęcając do zabawy literami. Współtworzy Warszawski Dom Kaligrafii. Stworzyła ZWIERSZYKI- cykl kaligramów Barbary Galińskiej z wierszami o zwierzętach. Autorka opracowała w ten sposób całe „ZOO” Jana Brzechwy (19 wierszy). Wystawę jej prac mogliśmy podziwiać rok temu na wystawie w Kołbieli.

Skip to content