Dzień ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi tuż tuż- zapraszamy do wzięcia udziału całe rodziny już dziś!

 

Rozpoczniemy świętowanie  o godzinie 11:00 spacerem w poszukiwaniu wiosennych ziół z Zielarskim Kącikiem Kari. Na spacerze będziemy mieli okazję znaleźć skarby, które zazwyczaj umykają nam na codziennym spacerze, a które możemy praktycznie użyć dla celów zdrowotnych i relaksacyjnych. Okaże się, że nie trzeba drogerii, aby mieć upiększające mazidło, a wystarczy jedynie skraj pobliskiego lasu.

Po spacerze będzie można zakupić naturalne wspaniałości, które wyszły spod rąk prowadzącej: mydła, mazidła, naturalne mieszanki herbat, a nawet naturalną kawę!!!

Na spacer obowiązują zapisy u nas w bibliotece. O prowadzącej Zielarski Kącik możecie poczytać więcej tu:

https://www.facebook.com/ZielarskikacikKari

 

Następnie o godzinie 12:30 zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy w grę terenową  “Zdobywcy Baz” z Leśnym Byciem Ekoszyszki. Gra będzie elementem wspólnego sprzątania wyznaczonej trasy.

Zapewniamy rękawiczki i worki dla każdego uczestnika. Na udział w grze nie trzeba się zapisywać. Dla najaktywniejszych uczestników gry i sprzątania mamy przewidziane niespodziankowe pakiety ufundowane przez Bank Spółdzielczy.

O działalności Pani Asi z Leśnego Bycia możecie poczytać tu:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100089627078257

Potem przy świetlicy w Sępochowie każdy będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie:

–  Kącik Wymiany Roślin– przestrzeń, w której będzie można oddać niepotrzebne lub zbyt bujnie rozrośnięte szczepki roślin i wziąć sobie, te które przypadną nam do gustu. Wszystkim znany “Sklep na górce” wspomoże nas w wyposażeniu stanowiska. 🙂 Przynoście więc swoje roślinki i weźcie coś, żeby spakować roślinkową wałówkę na wynos 🙂

Zrób Sobie EkoGrę – kącik twórczy, na którym chętne dzieci będą mogły pod czujnym okiem Pani Ani Barcikowskiej wykonać na plastrze drewna grę w kółko i krzyżyk.

Warsztaty Recyklingowe– stoisko, które będzie oferowało możliwość przekształcenia puszek po konserwach ( tych po groszku, kukurydzy itp) w niepowtarzalny organizer. Jeżeli chcecie, możecie przynieść puszki ze sobą. WielkanocniTwórcySałatkiJarzynowej do broni- zbierajcie puszki 🙂

Ognisko– tu chyba nie musimy tłumaczyć, że po tylu aktywnościach zapraszamy także na mały poczęstunek przy ognisku i słodkie nic nie robienie. Chcecie coś przynieść na wspólny stół- śmiało!!

 

Zaglądajcie na nasz funpage na FB- bo tam wszyscy współorganizatorzy będą wrzucali wszelkie informacje i aktualności o planowanym wydarzeniu.

 

 

Skip to content