Zakochanie w bibliotece

Z okazji Walentynek przygotowaliśmy wystawę wierszy o miłości autorstwa lokalnej poetki Bogumiły Araszkiewicz. Jeśli nie wiecie jak wyznać bliskiej osobie miłość, można to zrobić czytając jeden z przygotowanych wierszy. Wystawę można oglądać w Bibliotece przy ul. Szkolnej 1 w godzinach pracy placówki (poniedziałek, wtorek, piątek 10.00 – 17.30; środa, czwartek 8.00-15.30) lub on-line (https://bibliotekakolbiel.pl/zakochanie-w-bibliotece-2/). Zapraszamy 🙂

Pani Bogumiła pochodzi z Jeruzala w powiecie siedleckim. Do Kołbieli przeprowadziła się w latach 80-tych. Przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Rudzienku, gdzie zajmowała się nauczaniem zintegrowanym.

Aktualnie jest sołtysem Kołbieli oraz udziela się społecznie prowadząc Gminny Klub Seniora “Zawsze młodzi” .

Zawsze lubiła nauki humanistyczne, często pisała wiersze okolicznościowe dla znajomych. Jednak jej własna, niczym nie wymuszona twórczość  narodziła się sześć lat temu. Do dziś Pani Bogumiła napisała blisko 1000 wierszy.

W swoich utworach porusza tematy związane z życiem codziennym. Inspiracją są ludzie, sytuacje, przedmioty, czy zjawiska. Słowem wszystko, co ją otacza. Z pewnością dlatego odbiorcy często utożsamiają się z opisywanymi bohaterami.

Skip to content