Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wystawa „Feluś i Gucio poznają zawody”

1 czerwca @ 8:00 AM - 30 czerwca @ 5:00 PM

Wystawa „Feluś i Gucio poznają zawody” “Kim będę?” – to pytanie pojawia się w życiu każdego z nas już na etapie przedszkola.

Dzieci są z natury ciekawe świata, chętnie obserwują dorosłych. Odgrywają scenki, udają rodziców albo bohaterów ulubionych bajek. Odtwarzają i naśladują ich zachowania w zabawach, ćwicząc w ten sposób różne role społeczne. Ta wystawa zachęci je do przyjrzenia się wybranym zawodom i skłoni do rozmów z opiekunem o tym, kim chciałyby być w przyszłości.

Bohater wystawy (i serii książek), Feluś, wraz z kolegami ma okazję zetknąć się z wieloma ciekawymi profesjami. Podczas przedszkolnych wycieczek poznają różne środowiska pracy (od kucharza po policjanta) i spotykają interesujących ludzi (ogrodnika, aktora,), czasem wykonujących mniej znane zawody (paleontolog).

Te doświadczenia zachęcają przedszkolaki, by spróbowały swoich sił w rozmaitych dziedzinach i odkryły, co naprawdę lubią robić, co je interesuje, w czym są dobre.

Seria “Feluś i Gucio” autorstwa Katarzyny Kozłowskiej powstała z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wyzwaniach, z którymi związany jest ten szczególny czas. Przygody sympatycznego Felusia i jego najlepszego przyjaciela, misia Gucia, pomogą przedszkolakom poznać i oswoić nowe sytuacje, a dla opiekunów okażą się niezastąpioną pomocą we wsparciu dzieci na wczesnym etapie edukacji. Zarówno książki, jak i gry wyróżniają piękne ilustracje Marianny Schoett, które kreujące ciepły, gościnny świat, w którym dziecko może łatwo utożsamić się z głównymi bohaterami serii.

Zapraszamy do Biblioteki w Kołbieli do Galerii przy wejściu (ul. Szkolna 1, 05-340 Kołbiel). Wystawę będzie można oglądać przez cały czerwiec. Zapraszamy

Szczegóły

Początek:
1 czerwca @ 8:00 AM
Koniec:
30 czerwca @ 5:00 PM
Skip to content