Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Święto Wojska Polskiego

15/08/2021 @ 12:30 PM - 2:30 PM

15 sierpnia obchodzone są aż dwa święta. Jednym z nich jest Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane potocznie świętem Matki Boskiej Zielnej, drugim jest Święto Wojska Polskiego upamiętniające zwycięstwo Polaków w bitwie warszawskiej w 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą.

Święto religijne ma na celu upamiętnienie wzięcia ciała Maryi wraz z duszą do nieba po jej ziemskiej śmierci. Tego dnia w całym kościele katolickim odbywają się pielgrzymki do najważniejszych miejsc kultu religijnego, jak równie uroczyste msze święte, podczas których święcone są kwiaty oraz zioła.

Natomiast święto państwowe według historyków to wydarzenie, które pomogło powstrzymać sowiecką inwazję na całą Europę środkową oraz zachować przez Polskę niepodległość. W ramach obchodów tych świąt w Kołbieli odbędzie się uroczysta msza święta oraz koncert patriotyczny:

Program uroczystości

12.15 złożenie kwiatów pod pomnikiem ks. Ignacego Jana Skorupki w Kołbieli

12.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Kołbieli

13.30 Koncert patriotyczny w kościele parafialnym “O prostą pamięć wołam dziś do Ciebie”. Występują artyści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i scen warszawskich: Anna Potyrała-Listwon (sopran), Andrzej Wiśniewski (tenor), Paweł Listwon (fortepian), Tadeusz Melon (skrzypce), Ryszard Nowaczewski (scenariusz i prowadzenie)

Serdecznie zapraszamy

Szczegóły

Data:
15/08/2021
Godzina:
12:30 PM - 2:30 PM

Organizator

GBP w Kołbieli
Zobacz witrynę: Organizator
Skip to content