Wizyty studyjne BLISKO

Kolejne wizyty studyjne w ramach projektu BLISKO

 

 

We wtorek 23 kwietnia udałyśmy się na wizytę studyjną do dwóch bibliotek, które tak ja my, są beneficjentami programu BLISKO. W obydwóch placówkach wymieniliśmy się naszymi doświadczeniami z programu- sukcesami i trudnościami.

Najpierw odwiedziłyśmy Gminną Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury w Magnuszewie. Zwiedziłyśmy placówkę, obejrzałyśmy mural, który powstał w Magnuszewie w ramach realizacji projektu oraz zostałyśmy przeszkolone z robienia  zinów. Jesteśmy zachwycone tą formą tworzenia publikacji i już mamy pomysły na wykorzystanie tej formy w naszej działalności!!!

Tu możecie sobie więcej przeczytać o zinach:

Co to jest ZINE?

Następnie udałyśmy się do Kozienic, gdzie mogłyśmy obejrzeć świeżo wyremontowany gmach biblioteki mieszczący się w willi Aleksandra Bezego. Było nam niezmiernie miło poznać załogę biblioteki, obejrzeć nowoczesne wnętrze i posłuchać o ich realizacji projektu BLISKO.

 

Wizyta studyjna odbyła się w ramach realizacji projektu BLISKO: biblioteka|lokalność|integracja|społeczność|kooperatywa|oddolność
“Droga do biblioteki jest BLISKO”
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Skip to content