Wizyta studyjna w Przyłęku

Wizyta studyjna w Przyłęku

Zbieramy nowe doświadczenia dla Was i w ramach projektu BLISKO odwiedziliśmy wraz z partnerami Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku.Dziękujemy za przesympatyczny i owocny czas.
Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Wizyty studyjne są okazją do wymiany doświadczeń, poznania się oraz stają się inspiracją do nowych działań. W ramach projektu Blisko pracownicy biblioteki w Kołbieli i partnerzy, czyli przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych, nauczycieli oraz liderów środowiska lokalnego, odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Przyłęku.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania  placówki głównej i zapoznania się z księgozbiorem i wyposażeniem biblioteki. Potem przyszedł czas na przedstawienie krótko historii powstania miejsca, w którym obecnie znajduje się biblioteka w Przyłęku. Dowiedzieliśmy się o działalności promującej czytelnictwo oraz animującej środowisko lokalne. Szczególnie ważne jest w ich realizacji nawiązywanie współpracy z lokalnymi organizacjiami oraz liderami społeczności lokalnej. Podczas spotkania została przedstawiona prezentacja związaną z realizacją zadania “Biblioteka zawsze łączy” w ramach Programu BLISKO.

Skip to content