Wernisaż “Droga do biblioteki jest BLISKO”

22 października odbył się wernisaż “Droga do biblioteki jest BLISKO”, na którym zaprezentowaliśmy prace uczestników warsztatów ceramicznych oraz postacie kołbielskich ASów (aktywistów społecznych i działaczy). Jest to element diagnozy potrzeb kulturowych i zasobów gminy Kołbiel, którą właśnie realizujemy w bibliotece. Jej wyniki będziemy mogli Państwu zaprezentować już w listopadzie. Dziękujemy za Państwa wkład w interaktywną część wystawy!!!
Dziękujemy właścicielowi Młyn hrabiego Zamoyskiego w Kołbieli Aleksandrowi Sirotinowi za udostępnienie przestrzeni do realizacji wydarzenia.
Dziękujemy też naszym pomocnikom, a szczególnie Mariusz Grzegorz Kośmicki-Żórawski nie tylko za przygotowanie dekoracyjnych kul z papieru czerpanego specjalnie na wernisaż, ale też za noszenie, dźwiganie i towarzyszenie nam zawsze wtedy, kiedy jest potrzeba.
Tajemnicza atmosfera i piękne prace zostały uatrakcyjnione przez wspaniały występ opowiadaczy: Szymona Góralczyka i Basi Songin. Szczególnie dziękujemy za opowieść o magicznej bibliotece, w której bibliotekarka okazała się wiedźmą…😜🧙🧙‍♀️
Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji projektu BLISKO: biblioteka/lokalność/integracja/społeczność/kooperatywa/oddolność
“Droga do biblioteki jest BLISKO”
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Skip to content