Wangari Maathai – kobieta, która posadziła miliony drzew

W marcu zapraszamy na wystawę poświęconą książce o Wangari Maathai – kobiecie, która posadziła miliony drzew.

 

 

Wystawa Wydawnictwa Zakamarki jest prezentacją ilustracji oraz cytatów z obrazkowej biografii Wangari Maathai.

Kenijka dała się poznać światu jako pełna zaangażowania i uporu działaczka na rzecz planety, praw kobiet i praw człowieka, wolności i demokracji. Zarówno w swojej ojczystej Kenii, jak i w innych krajach afrykańskich sprzeciwiała się wycinaniu lasów i z pomocą tysięcy ludzi, przede wszystkim kobiet, sadziła drzewa.

Książka opowiadająca o życiu i dokonaniach Wangari Maathai, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Kenijka zaangażowała afrykańskie kobiety w zalesianie pustynniejących terenów. Za swojego życia doprowadziła do zasadzenia 30 milionów drzew, a założony przez nią Ruch Zielonego Pasa kontynuuje jej dzieło.

Młodzi czytelnicy z wystawy i książki dowiedzą się nie tylko, jak ważne dla życia człowieka i planety są drzewa, ale też jak wiele można osiągnąć dzięki wizji, pracy i wytrwałości.

Zachęcamy do sięgnięcia po pozycję “Wangari Maathai – kobieta, która posadziła miliony drzew”

Wystawę będzie można oglądać do końca marca 2024 roku w galerii wystawienniczej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kołbieli.

Chętne grupy zorganizowane ( dzieci w wieku 10-12 lat) zapraszamy także do udziału w spotkaniu czytelniczym w bibliotece.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (25) 757 39 92 wew. 107

WSTĘP WOLNY

 

 

 

Skip to content