Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na bezpłatne warsztaty wakacyjne dla dzieci i młodzieży.
Szanowni Mieszkańcy,
W związku z tym, że na część zajęć lipcowych, w niektórych sołectwach, zgłosiła niewystarczająca liczba osób, natomiast w innych miejscach utworzyły się listy rezerwowe, zajęcia zostaną przełożone. Jeśli są osoby niezdecydowane prosimy o deklarację i zapisanie dzieci na warsztaty. Minimalna ilość osób, aby warsztat mógł się odbyć wynosi połowę maksymalnej liczby. Zgłoszenia na wszystkie lipcowe warsztaty przyjmujemy do piątku 9 lipca 2021 r. !!! |
Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zaplanowała na wakacje dla najmłodszych cykl warsztatów sportowo-artystycznych.
Zajęcia będą odbywały się w cyklach pięciodniowych od poniedziałku do piątku w lipcu i sierpniu w kilku miejscach na terenie gminy: w Kołbieli (OSiR, ul. Nauczycielska 6), Rudzienku (budynek OSP), Władzinie (świetlica wiejska), Gadce (budynek OSP), Kątach (budynek OSP), Sępochowie (świetlica wiejska) i Sufczynie (budynek OSP). – W związku z sytuacją pandemiczną oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców zorganizowaliśmy zajęcia w kilku sołectwach – wyjaśnia Janina Wieczorek dyrektorka GBP w Kołbieli.
Zajęcia rozpoczną się 12 lipca, wszystkie warsztaty są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona. W zależności od wielkości danej sali, grupy będą liczyły od 10 do 12 osób. Warsztaty poprowadzą pełni pasji i zaangażowania instruktorzy: Marta Dylewska – zajęcia teatralne, Andrzej Dobrowolski – szachy, Żaneta Poirieux – muzyka, Patrycja Mróz – eksperymenty, Maciej Łabudzki – fotografia, Anna Barcikowska i Ewa Jagura – aktywnie i kreatywnie.
Zapisy odbywają się przez Internet za pośrednictwem platformy biletyna.pl. Zajęcia na platformie ułożone są chronologicznie, natomiast opis i grafik wszystkich warsztatów znajduje się poniżej. Każdy mieszkaniec Kołbieli może zapisać się na dowolne zajęcia niezależnie od sołectwa, w którym zamieszkuje.
Natomiast dla najmłodszych w wybrane dni tygodnia w Kołbieli będą odbywały się teatrzyki. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie będą zamieszczane wszystkie informacje o aktualnych wydarzeniach.
MUZYKA „Przygoda z muzyką” to warsztaty dla dzieci w wieku 10-14 lat podczas których będziemy współtworzyć treści i formy muzyczne niezależnie od umiejętności gry na instrumentach. Celem warsztatów jest wydobycie z uczestników przekonania, że każdy nosi muzykę w sobie i może nie tylko słuchać ale też realizować, tworzyć, inspirować się dzięki muzyce. „Przygoda z muzyką” poprowadzi nas dzięki różnorodności zamiłowań i zdolności Uczestników w podróż w nieznane ku rozwinięciu kreatywności i przede wszystkim – poczuciu własnej wartości.
Żaneta Poirieux – Psycholog, coach biznesu, autorka książki „Odkryj swoje powołanie”, założycielka fundacji „Stań na nogi”, kreatywnej świetlicy dla dzieci w Wawrze oraz warsztatów rozwojowych dla dzieci i młodzieży w Sufczynie. Ukończyła średnią szkołę muzyczną w Warszawie i muzyka od najmłodszych lat była nieodzownym składnikiem jej życia. Przekazała tę pasję trójce swoich dzieci, które dziś realizują się muzycznie na deskach światowych scen.
AKTYWNIE I KREATYWNIE Ze zdrowym, aktywnym i kreatywnym stylem życia Ci do twarzy.
Celem naszych warsztatów jest promowanie zdrowego, aktywnego i kreatywnego stylu życia już od najmłodszych lat. Styl życia to zbiór naszych decyzji i działań, który warunkuje nasze zdrowie w większym stopniu niż środowisko, czynniki genetyczne czy jakość opieki zdrowotnej. Nie możemy zmienić naszych genów, a nasz wpływ na funkcjonowanie służby zdrowia czy środowisko, w jakim żyjemy jest bardzo ograniczony. Natomiast styl życia jest tym obszarem, który możemy kontrolować w największym stopniu. Podczas naszych warsztatów dzieciaki przekonają się, jak duży wpływ mają na swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Dowiedzą się, że zdrowie, ruch i kreatywność mają ze sobą bardzo dużo wspólnego i że warto żyć aktywnie.
Anna Barcikowska – Animator sportu i rekreacji, trener TUS, animator zabaw, trener personalny, niania od 7 lat pracująca z dziećmi i od 10 lat miłośniczka i propagatorka zdrowego, aktywnego i kreatywnego stylu życia. W wolnych chwilach maluje farbami akrylowymi na drewnie.
Ewa Jagura – Absolwentka SGH, trener TUS, wolontariuszka Akademii Przyszłości wspierającej dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem, przyszły terapeuta zajęciowy, od lat z pasją tworzy rękodzieło, znawczyni wielu technik zdobniczych.
WARSZTATY TEATRALNE Zajęcia teatralne to połączenie zabawy z elementami warsztatu aktorskiego. Dzieci dowiadują się jak stać się bardziej otwartym, przełamywaś stres, wyrażać emocje. Zajęcia teatralne to także ćwiczenie poruszania się, mówienia i prezentacji na scenie. Dzieci odkrywają swoje mocne strony. Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach teatralnych wszystkich miłośników sceny!
Marta Dylewska – absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie.
Współpracowała z warszawskimi teatrami: 6 piętro, Imka, Narodowym oraz Dramatycznym. Przez trzy sezony gościła na deskach Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Na wielkim ekranie zadebiutowała rolą Sandry w filmie Jacka Bromskiego pt. „Bilet na księżyc”. Znalazła się w obsadzie filmów „I była miłość w getcie” w reżyserii Jolanty Dylewskiej i Andrzeja Wajdy, „Król życia” Jerzego Zielińskiego oraz „Po prostu przyjaźń” Filipa Zylbera. Grala w serialach, między innymi: „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „Prawo Agaty”, „Przyjaciółki”, „Komisarz Alex”. Użyczyła swojego głosu do kilkuset produkcji dubbingowych. Stale współpracuje ze studiami dubbingowymi w Warszawie. Wyreżyserowała dwa autorskie spektakle w Teatrze Miejskim im. Stefana Jaracza w Otwocku „Otwock Calling” oraz „Miłość”, a także sztukę Grzegorza Staszaka pt. „Rocznica”. Jest laureatką stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 2013 roku przyznawanego za wybitne osiągnięcia dokonane podczas studiów. Wykłada w Warszawskim Studium Aktorskim im. Lucyny Kobierzyckiej.
EKSPERYMENTY Jeżeli interesuje Cię otaczający nas świat i prawa nim rządzące… Jeśli uwielbiasz eksperymentować i samodzielnie wykonywać naukowe doświadczenia… Przyjdź do nas koniecznie na warsztaty z eksperymentów!
Patrycja Mróz jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, ukończyła pedagogikę specjalną. Od 2009 r pracuje w Szkole Podstawowej gdzie zajmuje stanowisko pedagoga szkolnego a obecnie pracuje jako terapeuta. Prowadzi zajęcia korekcyjno- kompensacyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz zajęcia rozwijające uzdolnienia dla uczniów kl. VI-VIII. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z zakresu efektywnego nauczania.
SZACHY Szachy są jedną z najstarszych intelektualnych gier. Największym walorem szachów jest to, że każdy może siebie sprawdzić w procesie walki, przy konieczności nieustannego podejmowania decyzji w specyficznych warunkach. Każde zajęcia będą okazją do poznawania siebie i odkrywania innych poprzez gry i rozwiązywanie szachowych zagadek! Zajęcia są wstepem do gry.
Andrzej Dobrowolski ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uczył wychowania fizycznego, prowadził treningi lekkoatletyczne w klubach sportowych. Pełnił funkcję działacza sportowego w Federacji Sportu w Płocku i Mazowieckim Związku Szachowym. Obecnie jest czynnym instruktorem szachów, pełni funkcję prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego MDK Otwock. W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury prowadził zajęcia szachowe w latach 1997 – 2011, a jego wychowankowie zdobywali medale w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich.
FOTOGRAFIA Dziś niemal każdy ma aparat, ale nie każdy potrafi zrobić interesujące zdjęcie. Warsztat jest o tym, jak je wykonać; co powoduje, że zdjęcie jest interesujące, że wracamy do niego i oglądamy z zaciekawieniem. Jak stać się świadomym fotografem? Ćwiczenia odbywają się na własnym sprzęcie uczestnika (aparat fotograficzny, ewentualnie telefon komórkowy).
Maciej Łabudzki – rocznik 81, muzykant, fotograf. Absolwent PWSFTviT (Łódzka Szkoła Filmowa) na wydziale fotografii. Swoje prace prezentował kilkukrotnie m.in. na wystawie studentów z pracowni Wojtka Wieteski podczas Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej, kazimierskim festiwalu Dwa Brzegi, czy podczas łódzkiego Miesiąca Fotografii w Galerii FF. Niezmordowany bieszczadnik, od kilku lat z pasją dokumentujący życie centralnej i wschodniej części Karpat. Pomysłodawca i współprowadzący niezależną biuro/galerię Otwock. Od 2012 r. współtwórca foto kolektywu „Jak to się robi”