Tomek Łebski

“Tomek Łebski” to bestsellerowa seria książek dla dzieci z ciekawymi, czarno-białymi ilustracjami, opowiadająca o przygodach niesfornego chłopca, Tomka Łebskiego!

Tomek Łebski to z pewnością nie jest grzeczny i ułożony chłopiec. Chodzenie do szkoły, lekcje, nauka? A kto by się tym przejmował! Ciekawa i zabawna seria “Tomek Łebski” przeznaczona jest dla młodych Czytelników.
Tomek ma jedenaście lat i chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej. Uwielbia rysować, dlatego też bardzo trudno jest mu skupić się na lekcjach. Wyobraźnia już nie raz go “poniosła”, nie dla niego nudne zadania z matematyki! Nie lubi oddawać prac domowych i najchętniej w ogóle zrezygnowałby z nauki. W domu najczęściej kłóci się ze starszą siostrą Danką, a dla przemądrzałego kolegi z klasy, Marka, zawsze ma w zanadrzu ciekawe psikusy. Poza tym Tomek uwielbia słuchać muzyki, szczególnie rockowej. Sam nawet założył zespół z najlepszym przyjacielem, Darkiem, o nazwie PZOMBIE. W pierwszej części jego przygód pod tytułem “Fantastyczny świat Tomka Łebskiego” dowiadujemy się, że jest to jednocześnie sposób na to, aby zaimponować koleżance ze szkoły, która bardzo mu się spodoba. Tylko czy Tomek będzie w stanie podbić jej serce?
Serdecznie zapraszamy do biblioteki😀
Skip to content