# SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Prośba o pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

KOMUNIKAT:

Drodzy Mieszkańcy,

wszystkie informacje o aktualnych potrzebach naszych wschodnich sąsiadów będziemy zamieszczać na FB biblioteki. Jeśli post będzie już nieaktualny, napiszemy pod nim taką informację.

Zachęcamy do śledzenia naszego FB: https://www.facebook.com/GBPKolbiel

 

KOMUNIKAT:
Bardzo dziękujemy za pomoc i dary przyniesione do Urzędu Gminy w Kołbieli. Na razie zawieszamy zbiórkę kocy, kołder, poduszek i poszewek. Na bieżąco będziemy informować co jest potrzebne.
Dziękujemy, że jak zwykle możemy liczyć na Wasze wsparcie i dobre serca

KOMUNIKAT:
INFORMACJA DLA CUDZOZIEMCÓW POTRZEBUJĄCYCH POMOCY!
Urząd do Spraw Cudzoziemców przygotował specjalną stronę internetową oraz infolinię dedykowaną osobom potrzebującym pomocy. Aby uzyskać informacje, w zakresie między innymi punktów recepcyjnych, czy ogólnych warunków i zasad wjazdu i pobytu w Polsce należy zadzwonić pod nr: +48 47 721 75 75. Szczegółowe informacje dla obywateli Ukrainy dostępne są również na stronie internetowej Urzędu do Spraw Cudzoziemców pod adresem: http://www.gov.pl/web/udsc/ukraina. Punktem kontaktowym w sprawie cudzoziemców na terenie województwa mazowieckiego jest Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Kontakt telefoniczny możliwy jest całą dobę pod nr telefonów: 22 595 13 00, 22 595 13 01.

KOMUNIKAT:
Wójt Gminy Kołbiel zwraca się z prośbą o zgłaszanie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołbieli informacji o obywatelach Ukrainy, którzy zamieszkali na terenie Gminy Kołbiel w prywatnych domach naszych mieszkańców, w związku z sytuacją wojenną na Ukrainie.Informacje ułatwią koordynację pomocy na rzecz tych osób oraz posłużą do celów sprawozdawczych. Dane należy przekazywać telefonicznie pod nr kom. 728 500 093 lub 25 757 39 92 w. 6 w godzinach pracy GOPS.
Z podziękowaniami
Adam Budyta
Wójt Gminy Kołbiel

KOMUNIKAT:
Szanowni Mieszkańcy Gminy Kołbiel,
Wójt Gminy Kołbiel Adam Budyta zwraca się z pilną prośbą do Mieszkańców naszej Gminy o pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Najbardziej potrzebne rzeczy to: nowe koce, pościele, poduszki, śpiwory, materace, ręczniki, łóżka polowe.
Bardzo prosimy o przynoszenie ww. rzeczy do Urzędu Gminy w Kołbieli do godz. 19.00 od 28.02.2022 do 02.03.2022
Z podziękowaniami
Adam Budyta
Wójt Gminy Kołbiel

 

Skip to content