Potrzebujemy więcej słońca- wystawa prac Mariusza Kośmickiego-Żórawskiego

Serdecznie zapraszamy na wystawę i wernisaż prac Mariusza Kośmickiego-Żórawskiego

Już 12 stycznia zapraszamy na wernisaż prac mieszkańca Borkowa- Mariusza Kośmickiego- Żórawskiego.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kołbieli.

Autor prac tak pisze o sobie i wystawie: “Kilkanaście dni temu byłem na Sycylii. Było tam bardzo dużo słońca, a temperatura sięgała 20 stopni. Promienie muskały mnie po twarzy i generalnie byłem rozweselony. Nie chciałem stamtąd wyjeżdżać, jednak do powrotu skłoniły mnie kwestie finansowe, zwyczajnie skończyły mi się pieniądze, oraz tęskniła za mną bliska mi osoba… Wspominam o tym, bo przez uwarunkowania geograficzne i atmosferyczne mamy ograniczony dostęp do tej figlarnej, gorącej, płomiennej, rozżarzonej gwiazdy. Jestem Mariusz. W okresie jesienno-zimowo-wiosennym choruję na depresję sezonową i egzystencjonalne osłabienie. Uważam, że najlepszą opcją na przeżycie tego czasu byłoby zapadanie w sen zimowy, tak jak to jest u niektórych zwierząt i Muminków, ale tak nie ma, dlatego zaglądajcie do Biblioteki, bo do końca stycznia dzieją się tu niebywałe zjawiska, których świat nie widział. Zrobiłem kilka słońc, żeby było nam troszkę przyjemniej.”

Prace można będzie można oglądać do końca stycznia 2024.