“Podróże po literaturze” i “Ballady i romanse”

W lutym proponujemy Państwu dwie plenerowe wystawy ściśle związane z książką i biblioteką.

Ekspozycja „Podróże po literaturze” została przygotowana przez pracowników biblioteki w Piasecznie w oparciu o preferencje literackie czytelników i jest dostępna w dwóch językach: polskim i angielskim. Zdjęcia, które umieszczono na ekspozycji, wykonał Tomasz Korczak.
Natomiast wystawa ”Ballady i Romanse” przybliża twórczość prekursora polskiego romantyzmu. Omówienie literackie odbiega od sztampowego przedstawienia młodego poety, ukazujemy Adama Mickiewicza na tle ówczesnych wydarzeń, co sprawia, że jest dla odbiorcy bardziej zrozumiała.
Obie wystawy zostały użyczone przez Biblioteka Publiczna w Piasecznie. Plansze można oglądać do końca lutego 2023 przed Urzędem Gminy w Kołbieli (ul. Szkolna 1)