Nowości biblioteczne, czerwiec 2024

Drogie Czytelniczki i Czytelnicy,
zapraszamy Was serdecznie do odkrywania nowości bibliotecznych. Przyjdźcie do naszej biblioteki, zanurzcie się w magicznym świecie książek, pozwólcie się zainspirować i zaskoczyć nowymi autorami i ich dziełami. Każda książka kryje w sobie nieznaną historię, która tylko czeka, abyście ją odkryli.

Ałbena Grabowska”Odlecieć jak najdalej”. Warszawa, rok 1965. Ola Czerniawska jest uczennicą klasy maturalnej i marzy skrycie o ucieczce na Zachód. Mieszka z babcią, jej matka na skutek traumy po powstaniu od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym, a ojca nie pamięta. Olę i jej babcię obserwuje TW Czyżyk – ale dlaczego akurat te dwie kobiety wzbudziły zainteresowanie organów bezpieczeństwa?

“Kobiety”Kristin Hannah to powieść o życiu wychowanej w tradycyjnym domu studentki, która gdy wybucha wojna w Wietnamie, podejmuje decyzję o pracy wolontariuszki. Rzeczywistość wojny zmienia jej perspektywę widzenia świata. Każdy dzień to gra życia i śmierci, nadziei i zdrady.

Wojciech Wójcik “Jęk zamykanych bram”. Na oddział chirurgii w wyniku pobicia trafia Arek Maj, ochroniarz w modnym warszawskim klubie Trzynastka. Wkrótce inny pacjent znajduje jego ciało z poderżniętym gardłem. Dyżurująca lekarka postanawia powiadomić bliskich ofiary. Okazuje się jednak, że osoba, którą Maj wskazał do kontaktu, dwa lata temu zaginęła.

“Enola Holmes” Nancy Springer to seria książek detektywistycznych dla młodzieży. Enola Holmes, młodsza siostra słynnego Sherlocka, podobnie jak brat, lubi rozwiązywać zagadki i badać niewyjaśnione sprawy.

Agnieszka Dobkiewicz “POŻYDOWSKIE niewygodna pamięć”. Spalenie statutu kaliskiego przez narodowców w 2022 roku odbiło się na świecie szerokim echem. Międzynarodowa społeczność wyraziła swoje głębokie oburzenie, a dla Agnieszki Dobkiewicz był to impuls do przeprowadzenia własnego dziennikarskiego śledztwa.

“Tajemnica złotej maski” to kolejna część serii Najfutbolniejsi. Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej. Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana ekipa może nie zawsze mecze wygrywa, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko mocno komplikują?

Skip to content