Narodowe Święto Niepodległości

Wójt Gminy Kołbiel, Proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Kołbieli oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

Kameralne Święto Niepodległości

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a także związku z obostrzeniami dotyczącymi objęcia całego kraju strefą czerwoną oraz wzrastającą liczbą zachorowań na terenie gminy tegoroczne Święto Niepodległości będzie miało mniejszy wymiar niż początkowo był planowany.

Wójt Gminy Kołbiel, Proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Kołbieli oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zapraszają wszystkich, którzy jednak chcieliby wspólnie uczcić ten dzień.

O godz. 9.45 zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości przy Urzędzie Gminy w Kołbieli. Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę rozpocznie się o godz. 10.00 w kościele parafialnym.

ZE WZGLĘDU NA NOWE OBOSTRZENIA DOTYCZĄCE ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSA COVID-19 PLANOWANY KONCERT NIE ODBĘDZIE SIĘ!!!


Po nabożeństwie obędzie się koncert organowy w wykonaniu Agnieszki Rybak-Piotrowskiej.

W tym roku artystka przygotowała szczególny utwór: „Suitę Kołbielską”. Utwór składa się z piosenek i melodii ludowych śpiewanych i granych w okolicach Kołbieli, a wydanych w zbiorze „Kołbielskie Obrazki Muzyczne” Tadeusza Krystyniaka. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Jan Ciszkowski, który przekazał artystce nuty i poprosił o stworzenie utworu przeznaczonego specjalnie dla Kołbielskiego kościoła na okoliczność uświetnienia kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Agnieszka Rybak-Piotrowska łączy pracę pedagogiczną  na Papieskim Wydziale Teologicznym w Instytucie Szkolenia Organistów w Warszawie z recitalami i koncertami. Wykonała ponad 150 koncertów w kraju i za granicą (USA, Włochy, Niemcy, Rosja, Białoruś). Ma w swym dorobku nagrania na płyty CD i DVD (na organach w Warszawskiej Archikatedrze), w tym chętnie słuchaną i oglądaną „Suitę Powstania Warszawskiego 1944”.  W 2016 roku została odznaczona przez kard. K. Nycza medalem „Za zasługi dla archidiecezji warszawskiej”. W zeszłym roku uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych.

Niestety nie odbędą się planowane wcześniej imprezy towarzyszące: wystawy, warsztaty, pokazy. Nie będzie również poczęstunku dla uczestników.

 

 

Skip to content