Narodowe Święto Niepodległości

Wójt Gminy Kołbiel, Proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Kołbieli oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zapraszają wszystkich, którzy chcieliby wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

11 listopada o godz. 12.15 zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości przy Urzędzie Gminy w Kołbieli. Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę rozpocznie się o godz. 12.30 w kościele parafialnym.

Po nabożeństwie obędzie się koncert organowy w wykonaniu Agnieszki Rybak-Piotrowskiej.

Artystka przygotowała oprócz utworów patriotycznych szczególne wykonanie: „Suitę Kołbielską”. Utwór składa się z piosenek i melodii ludowych śpiewanych i granych w okolicach Kołbieli, a wydanych w zbiorze „Kołbielskie Obrazki Muzyczne” Tadeusza Krystyniaka. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Jan Ciszkowski, który przekazał artystce nuty i poprosił o stworzenie utworu przeznaczonego specjalnie dla Kołbielskiego kościoła na okoliczność uświetnienia kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Agnieszka Rybak-Piotrowska łączy pracę pedagogiczną  na Papieskim Wydziale Teologicznym w Instytucie Szkolenia Organistów w Warszawie z recitalami i koncertami. Wykonała ponad 150 koncertów w kraju i za granicą (USA, Włochy, Niemcy, Rosja, Białoruś). Ma w swym dorobku nagrania na płyty CD i DVD (na organach w Warszawskiej Archikatedrze), w tym chętnie słuchaną i oglądaną „Suitę Powstania Warszawskiego 1944”.  W 2016 roku została odznaczona przez kard. K. Nycza medalem „Za zasługi dla archidiecezji warszawskiej”. W zeszłym roku uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych.

Skip to content