Mała książka – wielki człowiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli wraz z filiami kolejny raz przystąpiła do projektu realizowanego przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

Ideą projektu jest przypominanie o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię.

Projekt skierowany jest do dzieci przedszkolnych. Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Pozostałe informacje o projekcie otrzymają Państwo w Bibliotece.

Skip to content