Koncert Macieja Miecznikowskiego

Już 14 marca zapraszamy na kolejną ucztę muzyczną. Tym razem wystąpi przed Państwem Maciej Miecznikowski z Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

Warszawska Opera Kameralna w Kołbieli.

14 marca o godzinie 18:00, w szkole podstawowej w Człekówce, rozpocznie się jedyny w swoim rodzaju występ Macieja Miecznikowskiego.

Jego koncerty to nie tylko uczta dla ucha, to też zazwyczaj wspaniała międzypokoleniowa podróż muzyczna. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach.
Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych.
Prowadzenie show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów, a popularność oratoriów z cyklu „Tryptyk Świętokrzyski” i „Siedem Pieśni Marii” – platynowe, diamentowe i podwójne diamentowe płyty.
Jest frontmanem znanej formacji rozrywkowej Leszcze, z którą wydał 5 płyt i przeboje takie jak „Ta dziewczyna”, „Kombinuj dziewczyno” czy „Tak się bawi nasza klasa”. Jest też autorem solowych albumów, m.in.: autorski „Będzie z nami dobrze” czy jazzujące: „Czarodzieje – Osiecka, Zieliński, Miecznikowski” i „Tribute to Nat King Cole”. Występuje też pod własnym nazwiskiem, od kameralnych recitali po duże koncerty z zespołem wyśmienitych muzyków.
Jako aktor potwierdza swój talent w znakomitych rolach teatralnych.  Wraz z Emilianem Kamińskim i Olafem Lubaszenką przez ponad 7 lat występował w warszawskim Teatrze Kamienica i w krakowskim Teatrze Stu w wyreżyserowanej przez Krzysztofa Jasińskiego głośnej sztuce „Kolacja na cztery ręce”. Jest odtwórcą jednej z czterech głównych ról w kolejnym światowym tytule – spektaklu „Kwartet”, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, wystawianym w Basenie Artystycznym w Warszawie. Zagrał także główną rolę w spektaklu “Dzień świra” – musicalu-operze na podstawie scenariusza Marka Koterskiego, z muzyką Hadriana Tabęckiego, w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego. Jako gość specjalny występuje też w programie „Ariaci” Kabaretu Hrabi. Reżyser Jacek Bromski powierzył mu rolę w serialu i filmie „U Pana Boga w Królowym Moście”, którego premiera odbędzie się w 2024 r.. Zakończył próby do wyśmienitej „Komedii odlotowej czyli Lumbago” w warszawskim teatrze Capitol – premiera 23 października 2023. We wrześniu 2023 rozpoczął też współpracę z teatrem Garnizon Sztuki w Warszawie.
Można go także usłyszeć w duecie ze Zbigniewem Zamachowskim w koncertach „Hommage a’ Blues Brothers”, wykonywanych w różnych wersjach, zawsze ze znakomitymi muzykami, także symfonicznie, z towarzyszeniem najlepszych polskich orkiestr, takich jak np. Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, Narodowe Forum Muzyki – Filharmonia Wrocławska, czy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej. Występuje gościnnie w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie brawurowo zadebiutował w “Weselu Figara” W.A.Mozarta, a następnie jako Selim w „Uprowadzeniu z Seraju”. Gra w musicalu „Company” w reżyserii Michała Znanieckiego. Wraz z Andrzejem Krzywym występuje w przygotowanym z rozmachem muzyczno-humorystycznym 2ManShow zwanym też TumanSzoł 🙂 Coraz częściej sięga też po tanga polskie i argentyńskie, w których jego głos brzmi szczególnie pięknie. Można się o tym przekonać podczas koncertu „Idziemy w tango?” z towarzyszeniem Tango Attack.
Pracuje już nad nowymi utworami na płytę solową. Wkrótce ukaże się, po niemal 10 latach przerwy, nowy singiel „Któregoś dnia odlecę stąd”.
W 2012 roku założył Fundację WIEMY CO JEMY Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia. Oprócz jedzenia warzyw, promuje też śpiew, śmiech i zabawę jako elementy zdrowego stylu życia. Jest współwłaścicielem Wydawnictwa Życzliwego SZUM LASU, którego misją jest wspieranie dzieci i rodziców poprzez budowanie kultury sprzyjającej wzrastaniu i wzmacnianiu potencjału, z jakim przychodzi na świat każdy z nas.

 

14 MARCA 2024

GODZ 18:00

SP W CZŁEKÓWCE

CZŁEKÓWKA 62

05-340 KOŁBIEL

 

WSTĘP WOLNY

Skip to content