Kołbielski Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

Świąteczne ozdoby choinkowe, tradycyjne wyroby regionalne oraz występy lokalnych artystów to tylko niewielka część z atrakcji przygotowanych na Kołbielski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się 4 grudnia 2022 r.  przed kościołem parafialnym.

W świąteczny klimat swoimi występami artystycznymi wprowadzili nas: zespół Kajducki, Lena Piętka i uczniowie zerówki ze Szkoły Podstawowej w Kołbieli, przedszkolaki z Akademii Smyka oraz maluszki z grupy Żabek i grupy Tygrysków z Gminnego Przedszkola, a także Julia Abramczyk ze Szkoły Podstawowej w Rudzienku. Na scenie można było zobaczyć także teatrzyk kukiełkowy „Dziadek do orzechów”.

Wójt Gminy Kołbiel wręczył nagrody w konkursie organizowanym przez bibliotekę na wykonanie ekologicznej ozdoby świątecznej. I miejsce zdobył Aleksander Sibilski, II miejsce: Tadeusz Staszczyk, III – grupa Żabki z Gminnego Przedszkola w Kołbieli. Natomiast wyróżnienia powędrowały do: Julity, Artura, Alicji i Jana Zawadków, Renaty i Klaudii Szczęsnej, Abby Barry, Ewy, Michała i Miłosza Białobrzeskich.

Wśród wystawców podczas tegorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego znalazły się m.in. Koło Gospodyń Wiejskich „Pasjonaci” z Rudna, Koło Gospodyń Wiejskich „Władzinianki” z Władzina, Koło Gospodyń Wiejskich „Szminką malowane” z Rudzienka, Klub Seniora „Zawsze Młodzi” z Kołbieli, Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze wydarzenie, a przede wszystkim Wójtowi Gminy Adamowi Budycie za nieocenione wsparcie i pomoc oraz pracownikom Urzędu Gminy, proboszczowi parafii w Kołbieli ks. Krzysztofowi Abramowskiemu, a także radnemu Konradowi Kurdejowi oraz sponsorom Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, Delikatesom Kulfon i Delikatesom Maja

Skip to content