Inicjatywy Oddolne – Bajkowy Sufczyn

Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne spotkanie z cyklu “Bajkowy Sufczyn”, tym razem skupimy się na dźwiękach, muzyce i instrumentach. Wstęp wolny/obowiązują zapisy

Miejsce: świetlica w Sufczynie (budynek OSP, Sufczyn 23A), 05-400 Kołbiel

Termin: 29 czerwca

Zapisy: od 10 czerwca 2024 r.  https://www.strefazajec.pl 

Wiek uczestników: 4-8 lat

Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli, Ewa Roszak

Na warsztatach “Twórcze dźwięki” poznamy książeczki z wartościową muzyką wydawnictwa Pomelody i książeczki wyd. Małe PWM. Pokażemy jak można łączyć literaturę z dźwiękiem. Dzieci poznają staropolskie piosenki we współczesnych aranżacjach. Zastanowimy się jakie przedmioty wokół nas mogą wydawać dźwięki. Następnie uczestnicy zostaną zapoznani z ogólnym podziałem instrumentów muzycznych (plakat) by stworzyć własne instrumenty oraz ścianę dźwięku. Na koniec odegramy koncert dziecięcej orkiestry i udźwiękowimy czytaną bajkę. Podczas zajęć wykorzystamy materiały z recyklingu i materiały naturalnego pochodzenia.

UWAGA UWAGA UWAGA!!!!

Prosimy, aby dzieci na zajęcia przyniosły ze sobą rzeczy, które mogą wydawać dźwięki takie jak stary  garnek, pokrywka, czy patelnia. Dzieci przemienią niepotrzebne już przedmioty użytkowe w piękną orkiestrę!!!

Realizacja Inicjatywy Oddolnej odbywa się w ramach realizacji projektu BLISKO: biblioteka|lokalność|integracja|społeczność|kooperatywa|oddolność
“Droga do biblioteki jest BLISKO”
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

Skip to content