Baczyński bez filtra

“Baczyński bez filtra”  to   wystawa, prezentująca nagrodzone i wyróżnione prace młodzieży, będące fotograficzną interpretacją  wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego  w konkursie o tym samym tytule. Wystawę można oglądać przed Urzędem Gminy w Kołbieli ( ul. Szkolna 1) do końca sierpnia 2023r.

 

Sierpień to miesiąc, w którym obchodzimy rocznicę Powstania Warszawskiego, ale i rocznicę śmierci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który ginie już w pierwszych dnia powstania. Dzięki uprzejmości Fundacji na Rzecz Wielkich Historii możemy Państwu zaprezentować niezwykłą wystawę ” Baczyński bez filtra” w Kołbieli. Wystawa łączy w sobie twórczość poety i jej interpretację przez współczesną młodzież w formie fotografii. Wystawa została zorganizowana z okazji 100. rocznicy urodzin Baczyńskiego.

“Młodzi twórcy, urodzeni już w XXI wieku, usunęli historyczny filtr z obrazów namalowanych słowem przez Baczyńskiego osiem dekad temu, prezentując osobiste emocje osadzone we współczesnych realiach” – tymi słowami opisuje wystawę dr hab. Rafał Wiśniewski we wstępie albumu wydanego w ramach realizowanego konkursu.

Album towarzyszący wystawie jest dostępny w GBP w Kołbieli.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy i zanurzenia się w świat poezji i młodzieńczych emocji.

 

 

 

 

 

 

.

Skip to content