Afera praska w Kołbieli

Fundacja Animacja, Klub Seniora “Zawsze Młodzi” oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zapraszają na unikatowe wesołe spotkanie w ramach projektu “Charakterni kreatywni”.

Zapraszamy w piątek 23 czerwca o godz. 17.00 do Urzędu Gminy w Kołbieli (ul. Szkolna 1). Wstęp wolny

Podczas spotkania wesołe historie pełne folkloru praskiego opowiedzą prelegenci, sześciu krewkich seniorów z Pragi i Targówka, w tym pan Konstanty Królik, mistrz świata w armwrestlingu (siłowaniu na rękę), człowiek o atomowym uścisku dłoni. Będzie można spróbować się zmierzyć.  Spotkanie pełne żartów gwarą warszawską młóionych, choć z pewną dozą elementów edukacyjnych.  Na dużym ekranie pokazujemy komiczny komiks dziejący się na Mazowszu, autorski Fundacji Animacja, na podstawie autentycznej relacji seniora. Seniorzy z Warszawy oraz seniorzy lokalni czytają dymki komiksowe, a także wybrane felietony Wiecha. W tle gra muzyka. Na koniec konkurs – do wygrania unikatowe komiksy z serii Praga Gada. Zapraszamy także wnuczęta seniorów!

Spotkanie do 2 godzin. Spotkanie moderowane przez autora publikacji z serii Praga Gada, pisanych gwarą warszawską, Przemysława J. Olszewskiego. 

Zadanie publiczne pn. Charakterni kreatywni sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Skip to content