FERIE Z BIBLIOTEKĄ 2024. WYCIECZKI

Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli ma przyjemność zaprosić na kolejną odsłonę “Ferii z biblioteką”

 

 

Zapraszamy  dzieci w wieku 8-13 lat na wycieczki organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kołbieli.

Koszt wycieczki to 40zł płatne przelewem. Opłacenie zajęć gwarantuje udział dziecka w wycieczce.

Warunkiem koniecznym jest wypełnienie i dostarczenie do biblioteki wypełnionej deklaracji uczestnika oraz akceptacja regulaminu.

Regulamin Ferii Zimowych 2024

Deklaracja-uczestnictwa-dziecka-w-warsztatach pop

Zapisy ruszają 3 stycznia o godzinie 10:00 przez Strefę Zajęć

BS Mińsk Mazowiecki Oddział Kołbiel, nr konta: 48 9226 0005 0055 0101 2000 0010

17.01.2024 Gra świateł – LaserCamp

WYJAZD: 12:00, Urząd Gminy w Kołbieli, ul. Szkolna 1

PLANOWANY POWRÓT: 16:00

KOSZT: 40zł/uczestnik

Jedziemy na paintball laserowy. Tutaj pojawiają się emocje, rywalizacja, ale też współpraca podczas walki i dyskusje tuż po. Do dyspozycji uczestników będą dwie areny i sporo scenariuszy. Na pewno nie będzie nudno. Grupa uczestników będzie podzielona na dwie grupy. Podczas, gdy jedni będą korzystać z aren druga część będzie korzystała z warsztatów fotografii. Będzie można dowiedzieć się co to jest światło i jak powstaje zdjęcie w profesjonalnym studio fotograficznym. Pobawimy się światłem w praktyce i wykonamy kilkadziesiąt ciekawych zdjęć. Zobaczymy do czego służy w aparacie przysłona, a do czego czas. Oczywiście do zdjęć potrzebujemy modeli i modelek, więc zabawy będzie sporo. W tym temacie uczestnicy będą mieli do dyspozycji kompletnie wyposażone studio fotograficzne, lampy, statywy, softboxy, wrota, filtry, parasolki, blendy i…. fotografa.

18.01.2024 Zagadki w Muzeum Lalek

WYJAZD: 9:00, Urząd Gminy w Kołbieli, ul. Szkolna 1

PLANOWANY POWRÓT: 13:30

KOSZT: 40zł/uczestnik

18 stycznia przeniesiemy się do świata przeróżnych zabawek. Nie tylko zwiedzimy obydwa oddziały muzeum, ale i zagramy w  grę muzealną z przewodnikiem. Dowiemy się  jaka jest historia i jakie funkcje pełniły dawniej domki dla lalek.

W trakcie zwiedzania ekspozycji stałej, uczestnicy będą rozwiązywać zadania i zagadki dostosowane do ich wieku, przybliżające zjawiska i słownictwo związane z architekturą, dawnymi zawodami, sposobem życia i funkcjonowania domu w dawnych czasach.

 

23.01.2024 Planetarium + ścianka wspinaczkowa

WYJAZD: 11:00, Urząd Gminy w Kołbieli, ul. Szkolna 1

PLANOWANY POWRÓT: 15:30

KOSZT: 40zł/uczestnik

Położona na wysokości 28 metrów n.p.t. kopuła astronomiczna stanowi integralną część Hali Widowiskowo-Sportowej CAiIS w Grodzisku Mazowieckim. Jest to miejsce w którym możemy przybliżyć się do gwiazd, planet i innych obiektów na niebie. Grodziskie obserwatorium dysponuje wysokiej klasy teleskopem DO-GSO 14″ o ogniskowej 2854 mm z układem optycznym Ritchey-Chretien.

Dzięki  nowym technologiom zobaczymy, w ciekawy sposób, jak działa nasz Układ Słoneczny, gdzie jest nasze miejsce w Drodze Mlecznej oraz jakie są cechy poszczególnych planet i ich księżyców. Każdy uczestnik zajęć zobaczy jak wygląda powierzchnia Słońca przez teleskop słoneczny Lunt LS130MT, teleskop SW SolarQuest 70/150 oraz okulary słoneczne. Różnorodność zagadnień i aktywności przeniesie uczestników zajęć w otaczający nas Wszechświat!

Po wysiłku intelektualnym zaprosimy dzieci do Groty Grodzisk, gdzie, podczas zajęć grupowych dzieci przeżyją niezapomniane chwile, ucząc się podstaw wspinaczki w formie przyjaznej i dostosowanej do ich wieku. Doświadczeni instruktorzy nie tylko wytłumaczą zasady bezpieczeństwa, ale również sprawią, że każdy krok na ściance będzie krokiem w kierunku nowej przygody.

Zabawa i nauka idą tu w parze, bo w końcu, co może być lepsze niż nauka przez doświadczenie? Zajęcia grupowe to doskonała okazja do budowania zdolności interpersonalnych, rozwijania umiejętności współpracy oraz, oczywiście, do wspólnego śmiechu i radości.

25.01.2024 Kino Akademia Pana Kleksa

WYJAZD: 9:00, Urząd Gminy w Kołbieli, ul. Szkolna 1

PLANOWANY POWRÓT: 13:30

KOSZT: 40zł/uczestnik

Wyruszymy do  Kina Wisła na “Akademię Pana Kleksa”- uwspółcześnioną wersję klasycznej bajki Brzechwy.  Przemawia ona swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na pozostałe dni ferii. Będą to bezpłatne zajęcia i wyjazdy realizowane w ramach projektu Droga do biblioteki jest BLISKO. Szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce BLISKO.

 

 

 

Skip to content