• To wydarzenie minęło.

Wakacje z Biblioteką

15 lipca @ 10:00 AM - 19 lipca @ 4:00 PM

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dla dzieci i młodzieży na Wakacje z biblioteką 2024.

Wycieczki, warsztaty, gry terenowe…czyli moc atrakcji. Przez trzy tygodnie lipca postaramy się umilić najmłodszym wakacyjny czas. Zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami, jakie przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży z gminy Kołbiel na  wakacje 2024.

Na wszystkie zajęcia/wycieczki ( oprócz gier terenowych) obowiązują zapisy przez strefę zajęć:

Zapisy ruszają 10 czerwca 2024 o godzinie 10:00.

Oprócz zapisu obowiązuje zapoznanie się z regulaminem oraz dostarczenie wypełnionej deklaracji uczestnika.

Prosimy o dokonywanie terminowych wpłat.

deklaracja uczestnika akt

akt REGULAMIN Wakacji z Biblioteką organizowanych

III TYDZIEŃ 15-19 LIPCA,

15 LIPCA ONE STROKE na twarzy i trening ogólnorozwojowy

10:00-12:00, Gadka, Ul. Strażacka 23 , Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej

Koszt: 30 zł/os płatne do 12 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 6-12 lat

Zapraszamy na zajęcia, podczas których przy użyciu sprzętu animacyjnego i sportowego udowodnimy, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Oprócz dobrej zabawy uczestnicy zakosztują także sztuki malowania po ciele techniką one stroke. Polega ona na nakładaniu jednocześnie dwóch lub więcej kolorów farby za jednym pociągnięciem pędzla. Uczestnicy najpierw wybrany motyw przeniosą na papier, tak aby wypróbować wykorzystanie nowej techniki, a następnie zamienią się w specjalistów od malowania po ciele i będą nawzajem ozdabiać swoje twarze i ręce wybranymi motywami w technice one stroke.

16 LIPCA GRA TERENOWA Z HARCERZAMI

Spotkamy się o godzinie 10:00 w OSP w Gadce, gdzie Harcerki z 22 KDH “Gwiazdy Kompasu” przeprowadzą zajęcia z umiejętności kodowania informacji szyframi oraz podstaw pierwszej pomocy dla dzieci. Następnie wyjdziemy w teren i przeprowadzimy grę, w której uczestnicy i uczestniczki będą mogli sprawdzić zdobyte wcześniej umiejętności i wiedzę.

BEZ ZAPISU

WIEK UCZESTNIKÓW: 6-12 lat

17 LIPCA POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich- warsztaty kulinarne

Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli 9:40

Planowany powrót: około godziny: 14:00

Koszt: 50 zł/os płatne do 15 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 8-13 lat

Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość, którzy chcą zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. Służąc ideom otwartości, tolerancji i prawdy Muzeum POLIN przyczynia się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów.

18 LIPCA Castorama Otwock- warsztaty majsterkowania

W tym dniu wybierzemy się na wycieczkę do sklepu Castorama w Otwocku. Zwiedzimy sklep, a podczas zajęć poświęconych tematyce drewna dzieci dowiedzą się jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie.

W ramach zajęć dzieci mają okazję samodzielnie złożyć drewniany pociąg, samolot, łóżeczko dla lalek, traktor lub pudełko na skarby.

I TURA    Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli 9:30

Planowany powrót: około godziny: 12:30

Koszt: 30 zł/os płatne do 15 lipca

II TURA  Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli 12:30

Planowany powrót: około godziny: 15:30

Koszt: 30 zł/os płatne do 15 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 8-13 lat

Opiekunów dzieci zapisanych na ten wyjazd prosimy o zgłoszenie się do biblioteki do dnia 17 lipca w celu uzupełnienia dokumentacji dla organizatora warsztatów. Dzieci zapisane, ale bez dokumentacji nie będą mogły wziąć udziału w zajęciach.

19 LIPCA Dzielnica Filmowa w Zalesiu

Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli 9:00

Planowany powrót: około godziny: 14:00

Koszt: 50 zł/os płatne do 16 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 8-13 lat

Park rozrywki DZIELNICA FILMOWA to kilka hektarów pięknego, leśnego terenu, który dla odwiedzających ją dzieci staje się Krainą Marzeń. W jednym miejscu mogą spotkać się z ulubionymi bohaterami z bajek i filmów, poobcować z prehistorycznymi dinozaurami, zdobyć wiedzę na temat runa leśnego i grzybów oraz – jak na park rozrywki przystało – wybawić się na placach zabaw, karuzelach i innych bezpiecznych urządzeniach rozrywkowych. Jedno jest pewne. Nudy nie będzie, a wizyta tam na długo pozostanie małym gościom w pamięci!

Uczestnicy wycieczki będą mogli zobaczyć  zajezdnie dla lokomotywy Tomek. W kolekcji Dzielnicy Filmowej znajduje się kolekcja ponad 50 aut z filmów oraz bajek, motocykle filmowe, roboty. Dla ciekawych poszukiwaczy leśnych przygód została przygotowana ścieżka Discovery.

Początek:
15 lipca @ 10:00 AM