Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wakacje z Biblioteką

8 lipca @ 10:00 AM - 12 lipca @ 12:00 PM

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dla dzieci i młodzieży na Wakacje z biblioteką 2024.

Wycieczki, warsztaty, gry terenowe…czyli moc atrakcji. Przez trzy tygodnie lipca postaramy się umilić najmłodszym wakacyjny czas. Zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami, jakie przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży z gminy Kołbiel na  wakacje 2024.

Na wszystkie zajęcia/wycieczki ( oprócz gier terenowych) obowiązują zapisy przez strefę zajęć:

https://www.strefazajec.pl/

Zapisy ruszają 10 czerwca 2024 o godzinie 10:00.

Oprócz zapisu obowiązuje zapoznanie się z regulaminem oraz dostarczenie wypełnionej deklaracji uczestnika.

Prosimy o dokonywanie terminowych wpłat.

deklaracja uczestnika akt

akt REGULAMIN Wakacji z Biblioteką organizowanych

 II TYDZIEŃ 8-12 LIPCA,

8 LIPCA ESCAPE ROOM w bibliotece + warsztaty malowania na plastrach drewna

10:00-12:00, Kołbiel, ul. Szkolna 1, Biblioteka w Kołbieli + Ul. Nauczycielska 6, Budynek Gminnego Stadionu w Kołbieli

Koszt: 30 zł/os płatne do 5 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 8-12 lat

Czy uda nam się rozwikłać tajemnicę serii dziwnych zdarzeń w bibliotece? I czy uda nam się znaleźć osobę, która za to odpowiada? Wierzymy, że z pomocą grupy dzieci uda nam się uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Seria zadań, wskazówek i łamigłówek na pewno doprowadzi nas do rozwiązania -liczymy na Wasza pomoc. Po umysłowym treningu w bibliotece przejdziemy do budynku Gminnego Stadionu Sportowego, gdzie będziemy mogli spróbować swoich sił w malowaniu na plastrach drewna. Co stanie się inspiracją? Może łamigłówki z gry? a może coś co spotkamy po drodze?….

Zapraszamy głodnych wrażeń!

9 LIPCA, GRA TERENOWA Z HARCERZAMI

Spotkamy się o godzinie 10:00 w budynku Gminnego Stadionu w Kołbieli, gdzie harcerze przeprowadzą zajęcia z umiejętności kodowania informacji szyframi oraz podstaw pierwszej pomocy dla dzieci. Następnie wyjdziemy w teren i przeprowadzimy grę, w której uczestnicy i uczestniczki będą mogli sprawdzić zdobyte wcześniej umiejętności i wiedzę.

10 LIPCA Fun Park Digiloo – Sala Zabaw

Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli 9:00

Planowany powrót: około godziny: 13:00

Koszt: 50 zł/os płatne do 8 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 8-13 lat

Digiloo w Warszawie to raj dla dzieci, który może pochwalić się rozległą dwupoziomową konstrukcją zabawową.  Na powierzchni 1800 metrów kwadratowych  znajdują się unikalne atrakcje dla dzieci w każdym wieku.

Ta nowoczesna sala zabaw jest komfortowa pod każdym względem, dzięki systemowi wentylacji, który w ciągu godziny odświeża powietrze czterokrotnie. Fun Park Digiloo to jedyna w swoim rodzaju magiczna sala zabaw dla dzieci.Pełne szaleństwo i niezapomniana zabawa gwarantowana!

11 LIPCA Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli 9:20

Planowany powrót: około godziny: 13:00

Koszt: 50 zł/os płatne do 9 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 8-13 lat

Muzeum przybliża, przywraca i propaguje pamięć o życiu, dokonaniach i dziedzictwie Marszałka poprzez działalność naukową, wystawienniczą, wydawniczą oraz programy edukacyjne i społeczne. Jest przestrzenią, w której historia i tradycja inspirują do dyskusji na tematy ważne i aktualne dla Polaków. Muzeum gromadzi zabytki i przedmioty związane z Józefem Piłsudskim, a także z epoką, w której żył i działał. Zbiory obejmują okres od powstania styczniowego do końca życia Piłsudskiego, a także świadectwa pamięci o Marszałku, aż po dzień dzisiejszy.

Muzeum ulokowane jest w leśnym parku o powierzchni 4 ha. Trzy zabytkowe budynki i jeden nowy, tworzą kompleks muzealny, którego serce bije w dworku „Milusin”, a źródło wiedzy znajduje się na wystawie stałej w nowym budynku.

Uczestnicy na warsztatach dowiedzą się jak rozmawiają ze sobą statki? W te wakacje znów przeniesiemy się nad bałtyckie wody. Tematem przewodnim zajęć będą statki, ale nie ich wnętrze, a język. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki poznają międzynarodowy kod sygnałowy, czyli zestaw prostych graficznych znaków, pojawiających się na flagach wywieszanych na żaglowcach. Po krótkiej wizycie na wystawie każdy, przy użyciu sprayu i szablonu, wykona flagę z wybranym przez siebie symbolem. Pod koniec warsztatów sprawdzimy, czy jesteśmy w stanie komunikować się za pomocą nowo powstałych znaków.

12 LIPCA Wprowadzenie  do Karate Kyokushin

10:00-12:00, Kołbiel, Ul. Nauczycielska 6, Budynek Gminnego Stadionu w Kołbieli

Koszt: 30 zł/os płatne do 10 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 6-12 lat

Założycielem Kyokushinkai (jap. Stowarzyszenie Poszukiwaczy Najwyższej Prawdy) był Japończyk Masutatsu Oyama (1927 – 1994). Zwracał on uwagę na to, że stopień poświęcenia: samozaparcie poprzez samodyscyplinę jest wprost proporcjonalne do stopnia odnoszonego sukcesu. Walka karate, gdy na świecie istnieje broń palna, nie ma już dzisiaj zasadniczego znaczenia w czasie wojen, wydaje się czymś archaicznym. Jednak dyscyplina Budo pozostaje w sercach kontynuatorów dzieła samurajskiego. Twórca Kyokushin postanowił propagować swoje karate na całym świecie. Był pewien, że jest ono nie tylko sztuką walki, ale przede wszystkim nośnikiem tradycji i kultury Dalekiego Wschodu – wartości etycznych głoszonych przez Konfucjusza i Lao-Tse. Oyama zawsze powtarzał swoim uczniom, że karate zaczyna się i kończy na uprzejmości i że o ile rozwój fizyczny jest początkiem tej sztuki walki, o tyle rozwój duchowy jest celem ostatecznym. Dla lepszego wyeksponowania zasad etycznych kyokushin Japończycy stworzyli siedmiopunktowy kodeks moralny tej sztuki walki. Jest w nim mowa o obowiązku szanowania starszych i rodziców, dążeniu do fizycznej i duchowej doskonałości oraz powstrzymaniu się od gwałtowności.

Zapraszamy chętne dzieci do udziału w treningu wprowadzającym do Karate Kyokushin. Zajęcia prowadzone są na podbudowie gimnastyki korekcyjnej i akrobatyki. Podczas zajęć dzieci uczą się nie tylko elementów samoobrony, umiejętności walki, ale także dyscypliny, kultury, zyskują pewność siebie i wiarę we własne możliwości.

 

 III TYDZIEŃ 15-19 LIPCA,

15 LIPCA ONE STROKE na twarzy i trening ogólnorozwojowy

10:00-12:00, Gadka, Ul. Strażacka 23 , Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej

Koszt: 30 zł/os płatne do 12 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 6-12 lat

Zapraszamy na zajęcia, podczas których przy użyciu sprzętu animacyjnego i sportowego udowodnimy, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Oprócz dobrej zabawy uczestnicy zakosztują także sztuki malowania po ciele techniką one stroke. Polega ona na nakładaniu jednocześnie dwóch lub więcej kolorów farby za jednym pociągnięciem pędzla. Uczestnicy najpierw wybrany motyw przeniosą na papier, tak aby wypróbować wykorzystanie nowej techniki, a następnie zamienią się w specjalistów od malowania po ciele i będą nawzajem ozdabiać swoje twarze i ręce wybranymi motywami w technice one stroke.

16 LIPCA GRA TERENOWA Z HARCERZAMI

Spotkamy się o godzinie 10:00 w OSP w Gadce, gdzie Harcerki z 22 KDH “Gwiazdy Kompasu” przeprowadzą zajęcia z umiejętności kodowania informacji szyframi oraz podstaw pierwszej pomocy dla dzieci. Następnie wyjdziemy w teren i przeprowadzimy grę, w której uczestnicy i uczestniczki będą mogli sprawdzić zdobyte wcześniej umiejętności i wiedzę.

WSTĘP WOLNY

BEZ ZAPISU

WIEK UCZESTNIKÓW: 6-12 lat

17 LIPCA POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich- warsztaty kulinarne

Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli 9:40

Planowany powrót: około godziny: 14:00

Koszt: 50 zł/os płatne do 15 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 8-13 lat

Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość, którzy chcą zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. Służąc ideom otwartości, tolerancji i prawdy Muzeum POLIN przyczynia się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów.

W trakcie wycieczki uczestnicy zagłębią się w tajniki kuchni żydowskiej i pod okiem doświadczonego instruktora przyrządzą tradycyjne ciasteczka rugelachy.

18 LIPCA Castorama Otwock- warsztaty majsterkowania

W tym dniu wybierzemy się na wycieczkę do sklepu Castorama w Otwocku. Zwiedzimy sklep, a podczas zajęć poświęconych tematyce drewna dzieci dowiedzą się jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie.

W ramach zajęć dzieci mają okazję samodzielnie złożyć drewniany pociąg, samolot, łóżeczko dla lalek, traktor lub pudełko na skarby.

I TURA    Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli 9:30

Planowany powrót: około godziny: 12:30

Koszt: 30 zł/os płatne do 15 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 8-13 lat

II TURA  Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli 12:30

Planowany powrót: około godziny: 15:30

Koszt: 30 zł/os płatne do 15 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 8-13 lat

Opiekunów dzieci zapisanych na ten wyjazd prosimy o zgłoszenie się do biblioteki do dnia 17 lipca w celu uzupełnienia dokumentacji dla organizatora warsztatów. Dzieci zapisane, ale bez dokumentacji nie będą mogły wziąć udziału w zajęciach.

19 LIPCA Dzielnica Filmowa w Zalesiu

Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli 9:00

Planowany powrót: około godziny: 14:00

Koszt: 50 zł/os płatne do 16 lipca

WIEK UCZESTNIKÓW: 8-13 lat

Park rozrywki DZIELNICA FILMOWA to kilka hektarów pięknego, leśnego terenu, który dla odwiedzających ją dzieci staje się Krainą Marzeń. W jednym miejscu mogą spotkać się z ulubionymi bohaterami z bajek i filmów, poobcować z prehistorycznymi dinozaurami, zdobyć wiedzę na temat runa leśnego i grzybów oraz – jak na park rozrywki przystało – wybawić się na placach zabaw, karuzelach i innych bezpiecznych urządzeniach rozrywkowych. Jedno jest pewne. Nudy nie będzie, a wizyta tam na długo pozostanie małym gościom w pamięci!

Uczestnicy wycieczki będą mogli zobaczyć  zajezdnie dla lokomotywy Tomek. W kolekcji Dzielnicy Filmowej znajduje się kolekcja ponad 50 aut z filmów oraz bajek, motocykle filmowe, roboty. Dla ciekawych poszukiwaczy leśnych przygód została przygotowana ścieżka Discovery.

 

Szczegóły

Początek:
8 lipca @ 10:00 AM
Koniec:
12 lipca @ 12:00 PM
Skip to content