• To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Janem Ciszkowskim

24/05/2023 @ 5:00 PM - 6:00 PM

Zapraszamy na spotkanie z Panem Janem Ciszkowskim, które odbędzie się w Urzędzie Gminy w Kołbieli (ul. Szkolna 1) w środę 24 maja o godz. 17.00. Wstęp wolny

Jan Ciszkowski mieszka w Kołbieli od dziecka. Doskonale zna teren i historię gminy. Od wielu lat udziela się społecznie uczestnicząc i organizując życie społeczno-kulturalne mieszkańców. Zainteresowanie sprawami lokalnymi przerodziło się w publikacje dotyczące dawnych obyczajów i życia na wsi wydawanych w formie artykułów w kwartalniku Nasza Kołbiel oraz zbiorem obrazów przedstawiających architekturę Kołbieli z dzieciństwa artysty. Od ponad roku można też w Urzędzie Gminy oglądać makietę rynku w Kołbieli wykonaną przez Jana Ciszkowskiego.

Podczas spotkania usłyszymy opowieści o dawnych czasach, ciekawostki i historie, przez które lub dzięki którym Kołbiel była znana.

Do zobaczenia na spotkaniu.

Data:
24/05/2023