Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Odjazdowe Ferie

31 stycznia @ 9:30 AM - 11 lutego @ 2:00 PM

Zapraszamy dzieci i młodzież na “Odjazdowe ferie” organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kołbieli. Przez całe ferie od poniedziałku do piątku codziennie inny wyjazd i inne wyzwanie dla uczestników.  Każdy może wybrać się na dowolną lub na wszystkie wycieczki z programu.

Uwaga: Ilość miejsc ograniczona. Zapisy od 18.01.2022r. wyłącznie przez Internet

 

PROGRAM FERII ZIMOWYCH

I tydzień

Poniedziałek, 31.01.2022

Wyjazd do kina Helios w Siedlcach na film „ Wiki i jej sekret”

Film opowiada historię ośmioletniej dziewczynki Wiki, która wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.
Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

Wyjazd spod budynku Urzędu Gminy (ul. Szkolna 1) o godzinie 9:30.

Planowany powrót około 14:30.

Koszt: 20zł uczestnik

 

Wtorek, 1.02.2022

Wyjazd do Domu Zagadek.

Gra w której uczestnicy przenoszą się na 60 minut do tematycznie przygotowanych pokojów zagadek tzw. Escape Room z których muszą się wydostać. Aby tak się stało, należy zmierzyć się wspólnie z przygotowanymi wcześniej przez organizatorów zagadkami: logicznymi, na spostrzegawczość, na kreatywność a także wymagającymi odrobiny sprytu… Tylko od Was zależy, czy uda się rozwiązać wszystkie zagadki i wydostać się z pokoju przed upływem 60 minut…

Wyjazd spod budynku Urzędu Gminy (ul. Szkolna 1) o godzinie 9:00.

Planowany powrót około godziny 13:00.

Koszt: 20zł uczestnik

 

Środa, 2.02.2022

Wyjazd na „Niewidzialną Wystawę”

Wyobraź sobie, że całkowicie gaśnie światło… Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w świat całkowitej ciemności, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu… Na wystawie nasi Przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące – poprowadzą Cię w podróż, która zmieni Twoje życie. Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego, wspólnego świata. Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedzisz specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia, doskonale imitujące scenerie z życia codziennego…

Wyjazd spod budynku Urzędu Gminy (ul. Szkolna 1) o godzinie 9:30.

Planowany powrót około 14:00.

Koszt: 20zł uczestnik

 

Czwartek, 3.02.2022

Wyjazd do „Hopsasa” na warsztaty masek karnawałowych.

Karnawał w pełni. Własnoręcznie wykonana  na warsztatach w Hopsasa maska  będzie fantastycznym dopełnieniem stroju na balu przebierańców. Na zajęciach dowiemy się także skąd wzięło się słowo karnawał i jakie są tradycje  związane z jego obchodzeniem w Polsce oraz na świecie.

Wyjazd spod budynku Urzędu Gminy (ul. Szkolna 1) o godzinie 10:20.

Planowany powrót około 14:30.

Koszt: 20zł uczestnik

 

Piątek, 4.04.2022

Wyjazd do „Galerii Figur Stalowych” w Pruszkowie.

Galeria Figur Stalowych to pierwsze na świecie miejsce, gdzie stalowe rzeźby tworzy się z elementów pochodzących z recyklingu złomu stalowego. W tym miejscu wszystkie figury są wyłącznie dziełem rąk. Autorzy dzieł nie korzystają z odlewów czy pomocy maszyn ciężkich. Choć brzmi to niewiarygodnie, ich podstawowe narzędzia to po prostu spawarka, palnik, młotek i przycinarka. Dzięki temu każda z  prac znajdujących się w galerii jest niepowtarzalna.

Wyjazd spod budynku Urzędu Gminy (ul. Szkolna 1) o godzinie 9:40.

Planowany powrót około 13:20.

Koszt: 20zł uczestnik

 

II tydzień

Poniedziałek, 07.02.2022

Wycieczka do kina Helios w Siedlcach na seans filmowy pt. „Skarb Mikołajka”.

Opis: W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i ​​rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę. Produkcja: Francja 2022

Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli (ul. Szkolna 1) o godzinie 9.30

Planowany powrót około godz. 14.00

Koszt: 20zł uczestnik

 

Wtorek, 08.02.2021

Wyjazd do Teatru Guliwer w Warszawie na spektakl pt. „Przyjaciel Automateusza”.

Opis: Kanwę przedstawienia stanowi opowiadanie „Przyjaciel Automateusza” ze zbioru „Bajki Robotów”. Fascynująca, mądra i dowcipna historia o przyjaźni jest interaktywną przygodą, która wciąga dzieci do lemowskiego świata fantazji, świata, który pobudza wyobraźnię w niezwykle żartobliwy i metafizyczny sposób. Tragikomiczne rozmowy przyjaciół wywojują śmiech wśród widzów, a oryginalna scenografia wprowadza do świata techniki, gdzie teatr przedmiotu połączony jest z praktyczną lekcją fizyki. Historia Automateusza to przede wszystkim przypowieść o tym, że szanse jak jeden na milion dość często się spełniają, a wiara w niemożliwe ma sens. Reżyseria: Michał Derlatka

Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli (ul. Szkolna 1) o godzinie 10.00

Planowany powrót: około godz. 13.30

Koszt: 20zł uczestnik

 

Środa, 09.02.2021

Wycieczka do Państwowego Muzeum Etnograficznego (Muzeum dla dzieci) w Warszawie.

Opis: Współczesny świat stawia przed nami wiele wyzwań. Zdajemy sobie z nich sprawę, dlatego punktem wyjścia dla naszego programu jest wnikliwa analiza otaczającej nas rzeczywistości. Uczestników lekcji chcemy zachęcać do krytycznego namysłu i współtworzyć z nimi przestrzeń do kreatywnej wymiany myśli. ­­Podstawą, na której opieramy działania, jest kolekcja Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Zbierane obiekty są pretekstem do rozmów o tradycji i historii, dzięki którym – w naszym przekonaniu – możemy lepiej zrozumieć siebie i otaczający nas świat.

Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli (ul. Szkolna 1) o godzinie 9.30

Planowany powrót: około godz. 14.00

Koszt: 20zł uczestnik

 

Czwartek, 10.02.2021

Warsztaty w Polskim Związku Niewidomych pt. Laboratorium ciemności

Dzisiejszy świat potrzebuje empatii i tolerancji. Zrozumienie i zauważenie potrzeb innego człowieka to dla każdego ważna lekcja życia społecznego. Jak radzą sobie osoby niewidome, słabowidzące i jak im pomagać? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatów, na które zapraszamy dzieci i młodzież. Zajęcia prowadzą wspólnie osoby niewidome, słabowidzące i widzące.

Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli (ul. Szkolna 1) o godzinie 9.30

Planowany powrót: około godz. 14.00

Koszt: 20zł uczestnik

 

Piątek, 11.02.2021

Wyjazd do Muzeum Nowa Praga w Warszawie na wystawę pt. Cosmos Discavery

Opis: Wystawa Cosmos Discovery opowiada historię podboju kosmosu, od pierwszych, historycznych prób, aż po obecne wyprawy i przyszłość lotów kosmicznych. Wystawa prezentuje ponad 200 oryginalnych eksponatów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Rosji oraz Polski.

Wyjazd spod Urzędu Gminy w Kołbieli (ul. Szkolna 1) o godzinie 10.00

Planowany powrót: około godz. 13.00

Koszt: 20zł uczestnik

Regulamin Ferii Zimowych

Deklaracja uczestnika zajęć

Oświadczenie o stanie zdrowia

Szczegóły

Start:
31 stycznia @ 9:30 AM
Koniec:
11 lutego @ 2:00 PM
Skip to content