• To wydarzenie minęło.

Bliskie Spotkania Ogrodnicze

23/09/2023 @ 11:00 AM - 2:00 PM

Zapraszamy wszystkich miłośników natury i ogrodu na wspólne spotkanie realizowane w ramach projektu “Droga do biblioteki jest BLISKO”

Z naszych rozmów z mieszkańcami gminy Kołbiel wynika, że wielu z Państwa lubi spędzać czas w swoim ogrodzie, dbając by cieszył oko. Postanowiliśmy więc zorganizować dla Państwa spotkanie, na którym Pani Elżbieta Kubajek zaprezentuje nam, jak w naturalny sposób można dbać o rośliny ogrodowe.

Porozmawiamy też o tym z jakimi mierzą się Państwo wyzwaniami działkowymi i jakie są Państwa sposoby na nie.

Wspólnie też poszukamy, na spacerze w Kołbieli dziko rosnących roślin, które mogą nam pomóc w “uprawianiu” ogrodu.

Świetnym pomysłem będzie zabranie ze sobą wiklinowego kosza na rośliny. Jeżeli Państwo takiego nie mają- nic prostszego- wystarczy wziąć udział w warsztatach wikliniarskich 22 września. Tu znajdą Państwo szczegóły:

Warsztaty wikliniarskie dla dorosłych: koszyk na zioła

Zachęcamy też do przyniesienia i podzielenia się z innymi roślin, cebulek, nasion ( domowych, ogrodowych) do naszego Kącika Wymiany Roślin- to będzię wspaniała okazja, żeby zdradzić, co robić by rośliny rosły jak szalone.

W tym dniu udostępnimy też nasze biblioteczne pozycje książkowe z zakresu ogrodnictwa.

Warsztaty odbędą się 23 września, o godzinie 11:00 w budynku Gminnego Stadionu Sportowego w Kołbieli.

(25) 757 39 92 wew. 107

Data: