relacja warsztaty ceramiczne dorośli + dzieci

W piątek mieliśmy przyjemność rozpocząć warsztaty ceramiczne, których celem jest stworzenie ceramicznej kołbielskiej uliczki, wzdłuż której będą znajdować się najważniejsze społecznie( zdaniem mieszkańców biorących udział w naszej diagnozie) budynki i przestrzenie. Nie możemy się doczekać wypalonych prac!!! I tego, kiedy będziemy mogli je zaprezentować wszystkim chętnym mieszkańcom gminy Kołbiel ( a to już w październiku)
👁📚📖Warsztaty rozpoczęliśmy od lektury wyjątkowej książki
“Szary Domek”. Wybraliśmy ją ponieważ, naszym zdaniem, wspaniale pokazuje jaką rolę odgrywa lokalność i “mieszkaniec” danej przestrzeni. Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się z naszymi pozycjami dostępnymi w bibliotece z tematyki różnorodności “domów” na całym świecie!!!
Warsztaty to był też moment na zbieranie Waszych opinii, pomysłów proczytelniczych- czyli dalsze gromadzenie materiałów do diagnozy.
Okazało się, że jest to czas, nie tylko na lepienie, ale i na wspólne rozmowy i dzielenie się różnymi refleksjami.
Ps. Nie byli byśmy sobą, gdybyśmy nie skorzystali i nie zareklamowali przy okazji naszych innych działań, które realizujemy w ramach projektu BLISKO😝