„Śladami dawnego Mazowsza” projekt Centrum Kultury w Łomiankach

Centrum Kultury w Łomiankach realizuje wyjątkowy projekt „Śladami dawnego Mazowsza” w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024!

Projekt ma na celu odkrywanie i promowanie dziedzictwa kulturowego Mazowsza. Organizatorzy projektu pragną przybliżyć mieszkańcom naszego regionu, a także wszystkim zainteresowanym, bogactwo tradycji, obyczajów oraz historii Mazowsza, które kształtowały tożsamość naszej małej ojczyzny.
„Śladami dawnego Mazowsza” to cykl czterech bezpłatnych i ogólnodostępnych wydarzeń, w trakcie których uczestnicy będą mogli wziąć udział w:
• warsztatach rękodzieła ludowego,
• rozmowach ze specjalistami z zakresu etnografii, etnomuzykologii i antropologii,
• koncertach muzycznych i tanecznych nawiązujących do aspektów ludowych wybranego dawnego Mazowsza opisywanych przez wybitnego etnografa Oskara Kolberga.
Harmonogram wydarzeń „Śladami dawnego Mazowsza”:
Niedziela, 21 lipca 2024 r. – „Śladami dawnego Mazowsza – Kurpiowszczyzna”
Niedziela, 28 lipca 2024 r. – „Śladami dawnego Mazowsza – Mazowsze Leśne”
Niedziela, 11 sierpnia 2024 r. – „Śladami dawnego Mazowsza – Łowicz i okolice”
Niedziela, 25 sierpnia 2024 r. – „Śladami dawnego Mazowsza – Warszawa i Mazowsze Polne”
Szczegółowe informacje o realizacji zadania dostępne są na stronie www.kultura.lomianki.pl.
Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024.
Organizator: Centrum Kultury w Łomiankach
Partnerzy: Powiat Warszawski Zachodni oraz Fundacja Promocji Rekreacji „KiM”
Patronat medialny: KulturaLudowa.pl
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym cyklu wydarzeń!
opisy wydarzeń – pobierz plik (22KB, docx)