Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Powiatowy Rajd Rowerowy “Odjazdowy Czytelnik”

29/05/2021 @ 10:30 AM - 5:00 PM

Już 29 maja, w sobotę wyruszy w drogę po przygodę Powiatowy Rajd Rowerowy pod hasłem “Odjazdowy Czytelnik”, organizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna przy współpracy z jednostkami z terenu powiatu otwockiego.

Zapraszamy wszystkich naszych czytelników, rodziny, pasjonatów książek i rowerów, wielbicieli natury i spotkań z ciekawymi ludźmi na to wyjątkowe wydarzenie. Wystarczy wsiąść na rower, zakręcić kołem, przyjechać do Wiązowny i razem z nami delektować się malowniczą trasą rajdu oraz przeżyć niezapomniane emocje. Gwarantujemy – poczucie szczęścia, spokoju, pewności siebie i pozytywnego zmęczenia.
Trasa rajdu licząca 12 km zaprowadzi nas w trzy ważne historycznie miejsca : do Lini fortyfikacji “Przedmościa Warszawskiego” znajdującej się w Emowie, Mogiły Powstańców Styczniowych z Oddziału Powiatu Stanisławowskiego położonej przy dawnej przeprawie przez Świder i na miejsce bitwy z 25 maja 1863 r. Do czasów tych zdarzeń przeniesie nas Szef Sztabu Projektu Historycznego – Konspiracja Tomasz Żurawski. Po lekcji historii w terenie będą czekać kolejne atrakcje: warsztaty, konkursy, losowanie upominków dla czytelników uczestniczących w wydarzeniu, bookcrossing, spotkanie z bohaterami książki pt.” Rollek. Pies przewodnik” Sebastianem Grzywaczem i jego psami oraz ……. No właśnie. Po prostu bądźcie z nami tego dnia, by zobaczyć co jeszcze przygotowaliśmy. Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w rajdzie już o godz. 10.30 z Gminnego Parku Centrum w Wiązownie ul. Lubelska 30. Rozdamy “szczęśliwe numerki”, koszulki odblaskowe, podzielimy się na grupy i wyruszymy punktualnie o godz. 11.00.
Nic nie daje takiego poczucia wolności i niezależności jak rower i dobra książka. Serdecznie zapraszamy.

Szczegóły

Data:
29/05/2021
Godzina:
10:30 AM - 5:00 PM
Witryna internetowa:
https://bibliotekawiazowna.pl/2021/05/zapraszamy-na-powiatowy-rajd-rowerowy-odjazdowy-czytelnik/

Organizatorzy

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna
GBP w Kołbieli

Miejsce wydarzenia

Gminny Park Centrum w Wiązownie
Lubelska 30
Wiązowna, mazowieckie 05-462 Poland
+ Google Map
Skip to content