BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//GBP Kołbiel - ECPv6.15.18//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-ORIGINAL-URL:https://bibliotekakolbiel.pl
X-WR-CALDESC:Wydarzenia dla GBP Kołbiel
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20240331T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20241027T010000
END:STANDARD
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20250330T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20251026T010000
END:STANDARD
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20260329T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20261025T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250701T100000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250831T010000
DTSTAMP:20260624T190522
CREATED:20250618T140825Z
LAST-MODIFIED:20250618T140825Z
UID:19035-1751364000-1756602000@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Wystawa – 111. rocznica Polskiej Organizacji Wojskowej
DESCRIPTION:W lipcu i sierpniu zaprezentujemy wystawę plenerową powstałą z okazji utworzenia Polskiej Organizacji Wojskowej. \n\n\n\n \n\n\n\n\n\nWystawę przygotowaną przez Muzeum Ziemi Mińskiej wyeksponowaną na ogrodzeniu wokół Urzędu Gminy w Kołbieli będzie można oglądać przez cały lipiec i sierpień.  Autorem wystawy jest Wiktor Krzysztof Cygan – historyk\, członek Rady Muzeum. Projekt graficzny wykonała Katarzyna Rawska. \nPolska Organizacja Wojskowa (POW) to tajna\, paramilitarna organizacja\, która powstała w sierpniu 1914 roku z inicjatywy Józefa Piłsudskiego. Jej celem była walka o niepodległość Polski\, a w szczególności przygotowanie kadr dla przyszłej armii.  \nPOW łączyła w sobie członków Związku Walki Czynnej i Polskich Drużyn Strzeleckich. \n\n\n\n„Czas jaki upłynął od powstania POW w 1914 r. nie był łaskawy dla mińskich peowiaków. Wiele ich sylwetek zatarło się w ludzkiej pamięci. Pozostały po nich głównie nazwiska\, bardzo rzadko fotografie…\n\n\n\nCześć ich pamięci”
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/wystawa-111-rocznica-polskiej-organizacji-wojskowej/
LOCATION:GBP w Kołbieli
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250701T100000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250831T010000
DTSTAMP:20260624T190522
CREATED:20250618T141301Z
LAST-MODIFIED:20250618T141301Z
UID:19037-1751364000-1756602000@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Wystawa prac uczestniczek malarskich spotkań w Sufczynie
DESCRIPTION:Zapraszamy w lipcu i sierpniu (01.07 – 31.08.25) na wystawę malarstwa: Hanny Brody\, Anny Kosteckiej\, Danuty Lidke\, Julii Żołądek\, Grażyny Dujczyńskiej\, Marty Dobrzyńskiej oraz Ewy Roszak\, której obrazy gościły już w naszej galerii\, inicjatorki spotkań w Sufczynie\, malarki i pasjonatki sztuki. \n \n8 lipca o godzinie 18.00 zapraszamy na wernisaż autorek prac\, które spotykają się na wspólną naukę malarstwa w pracowni plastycznej stworzonej w Sufczynie przez Ewę Roszak. \nJak wspomina Ewa Roszak: Spotkania malarskie w Sufczynie rozpoczęły się z potrzeby Kobiet pragnących zrobić coś dla siebie.  \nZaczęły się spontanicznie i trwają już ponad rok. W tym czasie część pasjonatek pojawiła się na chwilę\, a część regularnie uczestniczy w warsztatach. Niezmiennie każda z nas ceni te swobodne spotkania\, gdzie poza rozwojem artystycznym\, w zaufanym gronie możemy odetchnąć od codziennych obowiązków i porozmawiać swobodnie o sztuce\, bieżących wystawach\, prywatnych malarskich marzeniach. Każda z nas przychodzi tam z potrzeby. Żadna z obowiązku. \nZobaczymy prace malowane w technice olejnej\, akwareli  i w akrylu\, pełne tajemnic\, subtelne i barwne krajobrazy\, martwe natury i abstrakcje. \nzapraszamy do oglądania wystawy przez cały lipiec i sierpień \nwstęp wolny
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/wystawa-prac-uczestniczek-malarskich-spotkan-w-sufczynie/
LOCATION:GBP w Kołbieli
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250802T180000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250802T180000
DTSTAMP:20260624T190522
CREATED:20250714T132203Z
LAST-MODIFIED:20250714T132203Z
UID:19220-1754157600-1754157600@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:KINO PLENEROWE - film "Miasto 44"
DESCRIPTION:2 sierpnia zapraszamy na dwa połączone wydarzenia patriotyczne w Kołbieli! O godz. 18.00 Koncert zespołu Kapela Sztajer\, na który zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich „Pasjonaci” z Rudna\, a o godz. 21.00 Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na kino pod chmurką i film „Miasto 44”. Spotykamy się na trawie stadionu gminnego w Kołbieli (ul. Nauczycielska 6). Do zobaczenia! \n \n„Kapela Sztajer” to grupa młodych przyjaciół\, która kultywuje tradycje folkloru warszawskiego\, koncertując w stołecznych lokalach\, na festiwalach oraz na ulicach starówki. W repertuarze Kapeli są m.in. piosenki legionowe i te z Powstania Warszawskiego.  \n„Miasto 44” to dzieło nagrodzone czterema „Orłami”\, przedstawia w realistyczny sposób\, krwawą i brutalną historię Powstania Warszawskiego \n„Film opowiada o losach młodego warszawiaka Stefana\, który po śmierci ojca w pierwszych dniach wojny staje się opiekunem rodziny podczas niemieckiej okupacji Polski. Pracując w fabryce Wedla\, codziennie doświadcza brutalności okupacji. Mimo obietnic danej matce\, że nie przystąpi do ruchu oporu\, Stefan odczuwa wewnętrzną potrzebę\, by wypełnić swoje obowiązki wobec Ojczyzny. \nDzięki działaniom swojej sąsiadki\, Kamy\, Stefan decyduje się dołączyć do Armii Krajowej\, gdzie szybko staje się częścią tajnego podziemia walczącego z okupantem. Jego życie staje się pełne niebezpieczeństwa i ryzyka. W tym czasie poznaje również kobietę swoich marzeń\, co dodatkowo zwiększa jego determinację do działania i walki o przetrwanie. Miłość Stefana i jego partnerki rozwija się w trudnych warunkach wojennych\, gdzie każdy dzień jest walką o życie. Film nie tylko ukazuje dramatyczne wydarzenia Powstania Warszawskiego\, ale także osobiste przeżycia bohaterów\, ich walkę z traumą i lękiem przed śmiercią. Stefan musi podejmować trudne decyzje i stawić czoła brutalnej rzeczywistości okupacji”. (cytat za TVP VOD) \ntermin: 2 sierpnia 2025\, godz. 18.00 „Kapela Sztajer”\, godz. 21.00 „Miasto 44” \nmiejsce: Gminny Stadion\, ul. Nauczycielska 6\, 05-340 Kołbiel \nWstęp wolny
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/kino-plenerowe-film-miasto-44/
LOCATION:kompleks sportowy w Kołbieli\, ul. Nauczycielska\, Kołbiel\, mazowieckie\, 05-340\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250805T094500
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250808T170000
DTSTAMP:20260624T190522
CREATED:20250704T120848Z
LAST-MODIFIED:20250704T120848Z
UID:19156-1754387100-1754672400@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:wakacje z biblioteką #KołbielKoduje- młodzież w grze
DESCRIPTION:Zapraszamy na sierpniowe atrakcje w ramach Wakacji z biblioteką\, w tym cztery bezpłatne wyjazdy w ramach realizacji projektu #KołbielKoduje-młodzież w grze \n \nUwaga: Ilość miejsc ograniczona. Zapisy od 09.07.2025r. od godz. 10.00 wyłącznie przez Internet (zakładka ZAJĘCIA na stronie internetowej). \n  \nNa trzy dni przed planowanym zajęciem należy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kołbieli wypełnioną kartę zgłoszeniową. \nW razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Iwoną Kowalską: (25) 757 39 92 wew. 107 \nPrzed zapisaniem dziecka na zajęcia należy zapoznać się z obowiązującym regulaminem \nREGULAMIN Wakacji z Biblioteką 2025 \nDeklaracja uczestnictwa dziecka w warsztatach w roku szkolnym 2024-2025 \n  \n#KołbielKoduje- młodzież w grze \n04 SIERPNIA* \nWYCIECZKA  IŚĆ W STRONĘ SŁOŃCA- PLANETARIUM W GRODZISKU MAZOWIECKIM \nWYJAZD: Urząd Gminy w Kołbieli\, ul. Szkolna 1\, godz. 09:45 \nPOWRÓT około godz. 14:00 \nWYJAZD BEZPŁATNY      ZAPISY: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/72647 \nDzieci w wieku 8-14 lat \nPatrząc w gwiazdy\, młodzi uczestnicy poznają tajemnice kosmosu\, nauczą się rozpoznawać konstelacje i dowiedzą się\, jak prowadzi się obserwacje astronomiczne zarówno w przeszłości\, jak i dziś. Wizyta w planetarium to nie tylko możliwość spojrzenia na słońce przez teleskop słoneczny Lunt LS130MT\, teleskop cyfrowy SeeStar S50 oraz przez okulary słoneczne\, ale i możliwość spotkania się z nowymi technologiami takimi jak: kino sferyczne\, jazda na symulatorze misji kosmicznej 5D\, dotykowe kioski edukacyjne. Wyjazd dodatkowo będzie wzbogacony warsztatami druku swojej własnej planety długopisem 3D. \n  \n05  SIERPNIA* \nWYCIECZKA TRUCIZNY I SUPER MOCE NATURY -CENTRUM NAUKI KOPERNIK \nWYJAZD: Urząd Gminy w Kołbieli\, ul. Szkolna 1\, godz. 10:00 \nPOWRÓT około godz. 14:00 \nWYJAZD BEZPŁATNY        ZAPISY: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/72647 \nDzieci w wieku 8-14 lat \nWizyta w warszawskim Centrum Nauki Kopernik pozwoli młodzieży eksperymentować\, dotykać i sprawdzać zjawiska fizyczne i chemiczne. W interaktywnych wystawach każdy znajdzie coś dla siebie – od robotyki\, przez biologię\, po tajemnice kosmosu. \nRarytasem wycieczki będzie wystawa\, na której będzie można przyjrzeć się bliżej przedstawicielom jadowitych zwierząt\, poznać ich niezwykłe zdolności i zwyczaje. \n\n\n\n\n Trochę wbrew zasadom panującym w Koperniku niczego nie będzie można dotykać. \n\n\n\n\n\nJadowite zwierzęta są powściągliwe w korzystaniu ze swoich supermocy. Po użyciu jadu potrzebują czasu\, by go uzupełnić – pozostają wówczas bezbronne. W związku z tym\, zanim posuną się do ostateczności\, korzystają z różnych sygnałów ostrzegawczych – syczenia\, grzechotania\, szybkich ruchów\, prezentowania „groźnego” ubarwienia. \nWystawa to nie lada gratka zarówno dla dzieci\, jak i dorosłych. Wizyta pomaga rozwijać wrażliwość na zdumiewające piękno przyrody i lepiej zrozumieć jej złożoność. Podpatrywane organizmy pobudzają wyobraźnię i ciekawość. Zwiedzanie wystawy sprawdzi się także jako punkt programu wycieczki szkolnej. Obserwacje jadowitych zwierząt\, wsparte materiałami graficznymi i filmowymi\, dostarczają dzieciom i młodzieży nowych informacji\, skłaniają do krytycznego myślenia\, wspierają rozwój kluczowych kompetencji\, kształtują ich relacje z naturą i wzmacniają umiejętność samodzielnego uczenia się. \n\n06  SIERPNIA* \nWYCIECZKA  O WODZIE POWAŻNIE I NIEPOWAŻNIE- OGRÓD BOTANICZNY W POWSINIE  \nWYJAZD: Urząd Gminy w Kołbieli\, ul. Szkolna 1\, godz. 10:00 \nPOWRÓT około godz. 14:00 \nWYJAZD BEZPŁATNY      ZAPISY: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/73685 \nDzieci w wieku 8-14 lat \nChwila wytchnienia wśród zieleni. Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk to nie tylko piękne miejsce\, ale także żywe laboratorium\, w którym można zobaczyć bogactwo polskiej i światowej flory oraz dowiedzieć się\, jakie znaczenie mają rośliny dla naszego życia i planety. \nNa wyjeździe przeniesiemy się w świat tajemnic wody w ogrodzie. Dowiemy się na czym polega równowaga między potrzebą światła i wody\, ale i jak wygląda życie w zbiornikach wodnych. Oczywiście nie zabraknie tego\, co dzieci lubią najbardziej latem- szalonych zabaw z wodą 🙂 \n07 SIERPNIA* \nWYCIECZKA DETEKTYWI W LABORATORIUM – BIOCENTRUM CENTRUM NAUKI \nWYJAZD: Urząd Gminy w Kołbieli\, ul. Szkolna 1\, godz. 09:00 \nPOWRÓT około godz. 13:00 \nWYJAZD BEZPŁATNY        ZAPISY: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/73686 \nDzieci w wieku 8-14 lat \nZaprosimy młodzież do wejścia do świata biologii molekularnej i genetyki. Pod okiem naukowców będzie mogła spróbować sił w pracy z mikroskopami\, odczynnikami i nowoczesnym sprzętem laboratoryjnym. \n\n\n\nNa wycieczce zaprosimy uczestników do wcielenia się w role detektywa!!!  Zajęcia będą prawdziwą zagadką. Uczestnicy będą badać znalezione na miejscu zbrodni dowody\, które pozwolą wskazać winnego.\n\n\n\n\n\nZanim jednak to nastąpi\, zapoznają się z metodami pracy detektywa w laboratorium. Poznają techniki daktyloskopijne\, przeprowadzą eksperyment rozpoznawania krwi i przygotują kolorową chromatografię cienkowarstwową. W międzyczasie doświadczalnie wyjaśnimy\, dlaczego nie da się dodrukować banknotów na domowej drukarce i tym samym zostać milionerem. \nPorozmawiamy sobie o przyszłości\, czyli co trzeba zrobić\, żeby związać pracę z kryminalistyką? Czy każdy może zostać biegłym? Co zrobić\, żeby pracować w detektywistycznym laboratorium? Na koniec zajęć pytania zmienią się w odpowiedzi\, a zagadki detektywistyczne w pierwsze rozwiązane samodzielnie sprawy. \n\n\n  \n  \n* WYJAZDY FINANSOWANE Z MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ W RAMACH REALIZACJI PROGRAMU ODKRYWCY „#KołbielKoduje-młodzież w grze” \n  \n  \n08 SIERPNIA \nWYCIECZKA KINO ” O PSIE KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ II” \nWYJAZD: Urząd Gminy w Kołbieli\, ul. Szkolna 1\, godz. 09:45 \nPOWRÓT około godz. 14:15 \n25zł/os        ZAPISY: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/72656 \nDzieci w wieku 7-14 lat \n  \nPo udanej operacji w USA Zuzia (Liliana Zajbert) wraz ze swoimi rodzicami (Mateusz Damięcki i Monika Pikuła) wraca do Polski. Na czas jej nieobecności Lampo\, czyli znany w całym kraju jako PKPies ukochany czworonóg dziewczynki\, zostaje oddany pod opiekę dyrektora stacji kolejowej (Adam Woronowicz). Uporządkowane życie mężczyzny\, który zgodził się przyjąć pod swoje skrzydła owczarka szwajcarskiego\, zamienia się w chaos wymieszany z bałaganem. Mimo okazjonalnych psot\, Lampo wciąż uwielbia jeździć pociągami. Pewnego dnia nie wraca jednak ze swoich wojaży o spodziewanym czasie\, a ślad po nim urywa się i nie pomaga nawet nadajnik GPS przypięty do obroży. Spanikowany dyrektor postanawia przygarnąć ze schroniska psa tej samej rasy co Lampo\, aby na jaw nie wyszło zniknięcie podopiecznego. Kiedy Zuzia przyjeżdża w rodzinne strony od razu orientuje się\, że obecny na stacji zwierzak to nie jej ukochany pies\, a w dodatku to suczka i ma na imię Luna. Wspólnie ze swoim przyjacielem Antkiem i nową kudłatą kompanką udają się w pełną przygód podróż\, aby rozwiązać zagadkę zniknięcia Lampo. W ślad za nimi rusza oczywiście spanikowany dyrektor. \n  \n \n  \n 
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/wakacje-z-biblioteka-kolbielkoduje-mlodziez-w-grze/
LOCATION:Urząd Gminy w Kołbieli\, ul. Szkolna 1\, Kołbiel\, mazowieckie\, 05-340\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250814T160000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250814T170000
DTSTAMP:20260624T190522
CREATED:20250714T132348Z
LAST-MODIFIED:20250714T132348Z
UID:19222-1755187200-1755190800@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego - film "Zezowate szczęście"
DESCRIPTION:14 sierpnia\, godz. 16.00 zapraszamy na film i dyskusję w miłym gronie \n \nKolejnym wybranym przez nasz Dyskusyjny Klub Filmowy seansem jest wyjątkowa komedia z 1960 roku. \nW rolę pechowego oportunisty wciela się Bogumił Kobiela\, jako Jan Piszczyk\, usilnie stara się dopasować do zaistniałego systemu oraz przypodobać się aktualnym władzom co wychodzi mu z różnym skutkiem. \n„…powoli zaczynam rozumieć impulsy\, które kierowały moim postępowaniem. Otóż chyba zawsze usiłowałem\, całkiem nieświadomie\, przystroić się w szaty uznanego przez opinię bohatera danego historycznego okresu. W życiu dziecka był nim harcerz\, później podchorąży\, wreszcie konspirator… Wszystkie te etapy przebiegłem w bezowocnej pogoni za życiowym powodzeniem. Czy mogłem przypuszczać\, że wszędzie czeka mnie nieuchronna klęska?…” – tak podsumował swoje pechowe życie główny bohater opowiadania Jerzego Stefana Stawińskiego „Sześć wcieleń Jana Piszczyka”. Nowela ta stała się kanwą scenariusza do „Zezowatego szczęścia” – filmu\, który ugruntował wysoką pozycję Andrzeja Munka wśród polskich reżyserów debiutujących po wojnie. \nFilm ów jest mianowicie zdumiewająco udanym połączeniem różnych stylów i poetyk. Krytycy znaleźli w dziele Munka zjadliwą ironię\, groteskę\, elementy czysto komediowe i dramatyczne oraz cechy powiastki filozoficznej w duchu wolteriańskim. Przy tak dużej różnorodności i „rozrzucie” stylistycznym próżno szukać w „Zezowatym szczęściu” zgrzytów\, zbędnych scen\, chybionego aktorstwa… \nZobaczymy po latach znajome twarze z młodości. Spojrzymy na postać bohatera może nie tylko jako na śmieszną i w swych dążeniach groteskową\, a być może z wyrozumiałością i dostrzeżemy jakieś swoje postawy w pomagające nam w codziennym życiu. \nNa pewno czeka nas interesująca wymiana zdań:) \ntermin: 14 sierpnia\, godzina 16.00 \nmiejsce: GBP w Kołbieli\, ul Szkolna 1 \nWstęp wolny
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/spotkanie-dyskusyjnego-klubu-filmowego-film-zezowate-szczescie/
LOCATION:GBP w Kołbieli
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250815T093000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250815T170000
DTSTAMP:20260624T190522
CREATED:20250714T133202Z
LAST-MODIFIED:20250714T133202Z
UID:19225-1755250200-1755277200@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - KONCERT PATRIOTYCZNY
DESCRIPTION:15 sierpnia\, godzina 9.30 zapraszamy na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego \n \nCo roku\, 15 sierpnia\, w kościołach w całej Polsce modlimy się za tych\, którzy oddali życie za naszą wolność. Święto Wojska Polskiego to piękna tradycja — przypomina nam o bohaterach\, a także łączy żołnierzy i całe społeczeństwo we wspólnej pamięci i wdzięczności. \nW programie: \n9.30 uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem ks.  Ignacego Jana Skorupki (pamiątkowa tablica w pobliżu kościoła) \n10.00 Msza Święta w kościele pw. Świętej Trójcy w Kołbieli \n11.00 Koncert Patriotyczny – wystąpi  Towarzystwo Śpiewacze Chór HARFA  \nChór męski im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego „Harfa” powstał w 1906 roku. Od samego początku zajmował czołową pozycję\, propagując na licznych koncertach\, festiwalach i konkursach muzykę oraz kulturę polską. W ciągu blisko 120-letniej działalności Chór dał ponad 3200 koncertów. \nWstęp wolny
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/swieto-wojska-polskiego-koncert-patriotyczny/
LOCATION:tablica pamiątkowa ks. Ignacego Jana Skorupki\, Spacerowa\, Kołbiel
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250821T160000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250821T170000
DTSTAMP:20260624T190522
CREATED:20250714T131926Z
LAST-MODIFIED:20250714T131926Z
UID:19218-1755792000-1755795600@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - "Madonna w futrze" Ali Sabahattin
DESCRIPTION:21 sierpnia\, o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie miłośników książki📖🥰 \n \nW miłym gronie spotkamy się po raz kolejny\, tym razem po przeczytaniu książki „Madonna w futrze”🙂 \nPrzeniesiemy się w przeszłość\, zobaczymy jak niezwykłe zmiany w naszym życiu mogą być wynikiem przypadku\, być może  zrewidujemy swoje spojrzenie na drugiego człowieka\, bo niepozorna i nieśmiała osoba może dźwigać niezwykły bagaż trudnych doświadczeń. \n\n\n\n\n„Fascynująca historia miłosna\, ale i tragiczna historia człowieka nieprzystosowanego do życia w społeczeństwie. Lata dwudzieste XX wieku. Młody Turek przyjeżdża na naukę zawodu do Berlina. Na wystawie malarstwa wielkie wrażenie wywiera na nim autoportret młodej niemieckiej artystki\, zadziwiająco podobny do Madonny z obrazu renesansowego mistrza. Pewnego dnia poznaje jego autorkę. Tak zaczyna się jedna z najpiękniejszych\, najbardziej autentycznych historii miłosnych w nowoczesnej literaturze tureckiej.Wywodzący się z innej kultury\, bezstronny obserwator w mistrzowski sposób odmalowuje burzliwą atmosferę Niemiec\, które liżą powojenne rany. Udaje mu się uchwycić nastroje i rozmowy berlińskiej ulicy\, a także stworzyć wyrazistych bohaterów.To proza\, która oddaje nastrój tamtej epoki równie znakomicie jak utwory Ericha Marii Remarque`a.” (cytat za wydawcą – Wydawnictwo Rebis)Wstęp Wolny😊 \ntermin: 21 sierpnia\, godzina 16.00 \nmiejsce: GBP w Kołbieli\, ul. Szkolna 1
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/spotkanie-dyskusyjnego-klubu-ksiazki-madonna-w-futrze-ali-sabahattin/
LOCATION:GBP w Kołbieli
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20250824T123000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20250824T170000
DTSTAMP:20260624T190522
CREATED:20250714T133801Z
LAST-MODIFIED:20250714T133801Z
UID:19228-1756038600-1756054800@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Dożynki Gminno-Parafialne w Kołbieli 2025
DESCRIPTION:Dożynki Gminno-Parafialne w Kołbieli – Będzie się działo!\nJuż 24 sierpnia Kołbiel ponownie zamieni się w tętniące życiem centrum świętowania i radości! Tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne zapowiadają się wyjątkowo – to nie tylko czas podziękowań za plony\, lecz także świetna okazja do wspólnej zabawy przy muzyce\, tańcu i występach artystycznych. \n \nJak co roku\, na scenie pojawią się lokalne zespoły ludowe\, które zaprezentują piękne tradycje naszej ziemi. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – specjalne animacje umilą im popołudnie. A wieczorem – to\, na co wszyscy czekają: muzyka\, kabaret\, taniec i niezapomniane koncerty! \nW programie znajdzie się m.in. występ Kwartetu Wokalnego Znanych Artystów\, w którym zobaczymy Kaję Paschalską\, Artura Chamskiego\, Paulinę Łabę i Karola Drozda. To będzie pełne humoru\, energii i świetnej muzyki widowisko – kabaret\, przeboje w zaskakujących aranżacjach\, improwizacja i wspaniała interakcja z publicznością. \nWieczór rozkręci się jeszcze bardziej dzięki koncertom gwiazd – najpierw na scenie pojawi się Mezo\, znany ze swoich hitów na pograniczu hip-hopu i popu. A na wielki finał wystąpi zespół Piersi\, który porwie wszystkich do tańca swoimi przebojami\, w tym słynną „Bałkanicą”. \nNie zabraknie również cichych fajerwerków na zakończenie\, aby w radosnym i kolorowym nastroju zamknąć ten wyjątkowy dzień. \nProgram:\n📅 14:15–15:00 – Oficjalne otwarcie🎤 15:10–15:40 – Występ zespołu Klubu Seniora „Zawsze młodzi”🎤 15:50–16:20 – Występ zespołu Koła Gospodyń Wiejskich „Teresianki”🎤 16:30–17:00 – Występ zespołu ludowego „Cendrowianki”👧 17:10–18:00 – Animacje dla dzieci🎭 18:10–19:10 – Kwartet Wokalny Znanych Artystów🎶 19:30–20:30 – Mezo🎸 21:00–22:00 – Piersi✨ 22:00 – Zakończenie imprezy \nNie może Was zabraknąć!Przyjdźcie z rodziną i znajomymi\, aby wspólnie podziękować za plony\, bawić się\, śmiać i tańczyć. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia\, mnóstwo uśmiechu i wspaniałą atmosferę. \n🎶 Do zobaczenia na Dożynkach w Kołbieli! Będzie się działo!
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/dozynki-gminno-parafialne-w-kolbieli-2025/
LOCATION:Targowisko Gminne\, ul. Stefczyka\, Kołbiel\, mazowieckie\, 05-340\, Poland
END:VEVENT
END:VCALENDAR