BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//GBP Kołbiel - ECPv6.15.18//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-ORIGINAL-URL:https://bibliotekakolbiel.pl
X-WR-CALDESC:Wydarzenia dla GBP Kołbiel
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20230326T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20231029T010000
END:STANDARD
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20240331T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20241027T010000
END:STANDARD
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20250330T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20251026T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240405T170000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240405T190000
DTSTAMP:20260625T124327
CREATED:20240313T114401Z
LAST-MODIFIED:20240313T130736Z
UID:13514-1712336400-1712343600@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Do Indii przed 50 laty - relacja z podróży
DESCRIPTION:Spotkanie z Podróżnikiem Adamem Piechowskim. \n \n05.04.24. godz. 18.00 \nMamy ogromną przyjemność zaprosić na spotkanie z pisarzem\, dziennikarzem\, historykiem\, mieszkańcem Borkowa.  Wysłuchamy relacji z pierwszej ręki\, jak wyglądało podróżowanie 50 lat temu i z jakimi przygodami się wiązało. Jakie obowiązywały normy kulturowe\, społeczne\, czego trzeba było się wystrzegać i czego można się było spodziewać po mieszkańcach Indii. \nAdam Piechowski pisze o sobie w ten sposób: \nUrodziłem się w Warszawie i tam mieszkałem przez większą część życia (poza kilkoma latami na Podhalu)\, lecz w czasie pandemii przeniosłem się z Żoną do Borkowa i tu obecnie żyjemy na stałe\, odwiedzani często przez dzieci i wnuki. Skończyłem chemię na Uniwersytecie Warszawskim\, ale doktoryzowałem się z historii. Do przejścia na emeryturę byłem dyrektorem Spółdzielczego Instytutu Badawczego w Warszawie\, zajmowałem się historią spółdzielczości w Polsce i na świecie. Na ten temat opublikowałem wiele artykułów i książek\, prowadziłem wykłady na różnych uczelniach. W latach 1975-1989 współpracowałem z opozycją demokratyczną\, m. in. z KOR-em\, Niezależną Oficyną Wydawniczą\, w 1982 r. byłem aresztowany. Po 1989 roku zajmowałem się także dziennikarstwem oraz byłem współzałożycielem pierwszej niezależnej agencji fotograficznej w Polsce „Delta Images” (później „Delta Press”). Moją prawdziwą pasją były zawsze podróże i góry. Wspinałem się w Tatrach i w Alpach\, chodziłem po Himalajach\, Kaukazie\, górach Borneo\, Algierii\, Omanu\, Rumunii\, Szkocji\, Armenii\, Krymu\, Iranu\, Bałkanów\, Rosji… Podróżowałem już w czasach gdy w Polsce wydawało się to prawie niemożliwe – do Iranu\, Afganistanu i Indii (1973)\, do Chin\, Birmy\, Tajlandii i Indii (1977)\, później także do Nepalu\, na Borneo\, do Afryki Zachodniej\, do Brazylii\, na półwysep Kola\, do Armenii i Gruzji\, do Ladaku\, na Sri Lankę\, do Iranu\, Indii\, Tanzanii\, Etiopii\, Kostaryki\, Panamy\, na Kubę… Publikowałem wiele artykułów i zdjęć na tematy tatrzańskie i moich podróży\, m. in. w piśmie „Poznaj Świat”. Jestem także autorem książek „Grań Tatr” (Warszawa 1992\, wydanie węgierskie Budapest 2007)\, „Lud Syriusza. W poszukiwaniu tajemnic Dogonów (Warszawa 1996)\, „Bedeker tatrzański” (współautor\, Warszawa 2000). Spotkać mnie można w zimie\, gdy jest śnieg\, na nartach biegowych w okolicznych lasach\, a w innych porach roku na rowerze. Teraz będę chciał opowiedzieć i pokazać zdjęcia o moich podróżniczych początkach i o pierwszej wielkiej podróży do Azji w 1973 roku. \nGBP w Kołbieli\, ul. Szkolna 1 \nWstęp wolny.
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/do-indii-przed-50-laty-relacja-z-podrozy/
LOCATION:ul. Tadeusza Kościuszki 23\, ul. Szkolna 1\, Kołbiel\, mazowieckie\, 05-340\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240408T080000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240430T170000
DTSTAMP:20260625T124327
CREATED:20240408T111030Z
LAST-MODIFIED:20240408T111030Z
UID:13775-1712563200-1714496400@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Wystawa plenerowa
DESCRIPTION:Zapraszamy na kolejną plenerową wystawę. Tym razem dzięki uprzejmości Fundacji 'Być więcej” mamy zaszczyt przedstawić Państwu twórczość Agnieszki Adamczewskiej i Moniki GawrylakAgnieszka Adamczewska- rodowita warszawianka\, która jakiś czas temu osiadła w Borkowie. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Kocha przyrodę\, podgląda rośliny utrwalając ich piękno w makro fotografii. Ich struktura\, faktury i kolorystyka inspiruje ją do tworzenia obrazów\, ceramiki i ogrodów. \nArtystka dostrzega w każdym liściu i kwiecie niekończące się źródło inspiracji. Jej pasja do przyrody przerodziła się w fascynację\, którą wyraża poprzez makrofotografię. To właśnie w tej skali\, gdzie każdy detal rośliny ujawnia swoją strukturę\, faktury i niesamowitą kolorystykę odnajduje inspirację do tworzenia. \nJej artystyczne zainteresowania nie ograniczają się jednak tylko do fotografii. Pociąga ją także możliwość przeniesienia naturalnych wzorów na płótno\, tworzenie unikatowej ceramiki oraz projektowanie przestrzeni ogrodowych\, które są odzwierciedleniem jej wizji piękna natury. \nKażdy obraz\, każdy wyrzeźbiony  w glinie przedmiot i każdy zaprojektowany kąt zieleni to opowieść o jej podróży przez fascynujący świat roślin\, to dialog z naturą pozwalający na odkrywanie jej najbardziej ukrytych tajemnic i dzielenie się nimi z widzem. \nWystawa w bibliotece to dla Pani Agnieszki\, nie tylko prezentacja jej prac\, ale przede wszystkim sposobność do pokazania\, jak wielką inspirację i nieograniczone możliwości twórcze może zaoferować nam przyroda. To także zaproszenie dla każdego\, by na chwilę zatrzymał się  i przyjrzał bliżej otaczającemu nas światu\, który jest pełen niezwykłości\, czekających na to \, by zostać odkrytymi. \nMonika Gawrylak- grafik\, miłośnik poezji\, muzyki i sztuk pięknych. Jest założycielką fundacji dla Kultury i Rozwoju Osobistego „Być Więcej” Fundacja powstała w 2012 roku z miłości do Sztuki i Człowieka\, z tęsknoty za tym \, co piękne \, nie do końca zrozumiałe\, inne\, ale nie koniecznie gorsze. \nMamy nadzieję\, że motyle\, ważki i kwiaty w skali makro w obiektywie Pań Adamczewskiej i Gawrylak pozwolą zagłębić się w fascynujący proces odkrywania i tworzenia\, gdzie każda roślina\, każdy listek staje się ” źródłem inspiracji” dla artysty. \n  \nKWIECIEŃ 2024 \nUL. SZKOLNA 1 \n05-340 KOŁBIEL \nWSTĘP WOLNY
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/wystawa-plenerowa-2/
LOCATION:ul. Tadeusza Kościuszki 23\, ul. Szkolna 1\, Kołbiel\, mazowieckie\, 05-340\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240408T080000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240430T170000
DTSTAMP:20260625T124327
CREATED:20240408T112615Z
LAST-MODIFIED:20240408T112615Z
UID:13777-1712563200-1714496400@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Wystawa plenerowa
DESCRIPTION:Zapraszamy na kolejną plenerową wystawę. Tym razem dzięki uprzejmości Fundacji „Być więcej” mamy zaszczyt przedstawić Państwu twórczość Agnieszki Adamczewskiej i Moniki Gawrylak. \n \nAgnieszka Adamczewska- rodowita warszawianka\, która jakiś czas temu osiadła w Borkowie. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Kocha przyrodę\, podgląda rośliny utrwalając ich piękno w makro fotografii. Ich struktura\, faktury i kolorystyka inspiruje ją do tworzenia obrazów\, ceramiki i ogrodów. \nArtystka dostrzega w każdym liściu i kwiecie niekończące się źródło inspiracji. Jej pasja do przyrody przerodziła się w fascynację\, którą wyraża poprzez makrofotografię. To właśnie w tej skali\, gdzie każdy detal rośliny ujawnia swoją strukturę\, faktury i niesamowitą kolorystykę odnajduje inspirację do tworzenia. \nJej artystyczne zainteresowania nie ograniczają się jednak tylko do fotografii. Pociąga ją także możliwość przeniesienia naturalnych wzorów na płótno\, tworzenie unikatowej ceramiki oraz projektowanie przestrzeni ogrodowych\, które są odzwierciedleniem jej wizji piękna natury. \nKażdy obraz\, każdy wyrzeźbiony  w glinie przedmiot i każdy zaprojektowany kąt zieleni to opowieść o jej podróży przez fascynujący świat roślin\, to dialog z naturą pozwalający na odkrywanie jej najbardziej ukrytych tajemnic i dzielenie się nimi z widzem. \nWystawa w bibliotece to dla Pani Agnieszki\, nie tylko prezentacja jej prac\, ale przede wszystkim sposobność do pokazania\, jak wielką inspirację i nieograniczone możliwości twórcze może zaoferować nam przyroda. To także zaproszenie dla każdego\, by na chwilę zatrzymał się  i przyjrzał bliżej otaczającemu nas światu\, który jest pełen niezwykłości\, czekających na to \, by zostać odkrytymi. \nMonika Gawrylak- grafik\, miłośnik poezji\, muzyki i sztuk pięknych. Jest założycielką fundacji dla Kultury i Rozwoju Osobistego „Być Więcej” Fundacja powstała w 2012 roku z miłości do Sztuki i Człowieka\, z tęsknoty za tym \, co piękne \, nie do końca zrozumiałe\, inne\, ale nie koniecznie gorsze. \nMamy nadzieję\, że motyle\, ważki i kwiaty w skali makro w obiektywie Pań Adamczewskiej i Gawrylak pozwolą zagłębić się w fascynujący proces odkrywania i tworzenia\, gdzie każda roślina\, każdy listek staje się ” źródłem inspiracji” dla artysty. \n  \nKWIECIEŃ 2024 \nUL. SZKOLNA 1 \n05-340 KOŁBIEL \nWSTĘP WOLNY
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/wystawa-plenerowa-3/
LOCATION:ul. Tadeusza Kościuszki 23\, ul. Szkolna 1\, Kołbiel\, mazowieckie\, 05-340\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240411T170000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240411T200000
DTSTAMP:20260625T124327
CREATED:20240320T120502Z
LAST-MODIFIED:20240320T120502Z
UID:13640-1712854800-1712865600@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Ptaki Doliny Świdra
DESCRIPTION:Kołbielskie ptaki Leszka Ruty \n \n11.04.24 godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z fotografem\, pasjonatem poszukującym piękna w naturze. Będziemy mieli wyjątkową okazję podziwiać zdjęcia małych\, skrzydlatych mieszkańców podmokłych terenów naszej okolicy. \n  \nLeszek Ruta– od niedawna mieszkaniec Borkowa\, pasjonat fotografii przyrodniczej. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. \n“Od kilku lat regularnie fotografuję przyrodę Doliny Świdra \, głównie na terenie Gminy Kołbiel. Fotografia przyrodnicza to doskonała odskocznia od codziennych problemów\, stresów. To wymagająca dziedzina fotografii. Trzeba być cierpliwym\, konsekwentnym obserwatorem przyrody. Niejednokrotnie fotospacery kończą się pustą kartą w aparacie. \nNajlepszy czas do zdjęć to tzw. „złota godzina”- około godziny przed wschodem słońca- czyli to nie dla śpiochów. Doliczając czas dojścia do miejsca obserwacji -około 30-45 minut\, trzeba wstać w środku nocy. \nFotografia przyrodnicza wciąga \, jak bagno\, ale w tym pozytywnym znaczeniu. \nMnie wciągnęła\, polecam wszystkim . \nDolina Świdra to doskonałe miejsce do obserwacji i fotografii przyrodniczej. \nPoszerzone o bagna celestynowskie- Bocianowskie \, Goździkowe czy Całowanie stanowią „zagłębie” dla fotografów przyrody.” \nWystawę będzie można oglądać przez cały kwiecień. Serdecznie zapraszamy:)
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/ptaki-doliny-swidra/
LOCATION:ul. Tadeusza Kościuszki 23\, ul. Szkolna 1\, Kołbiel\, mazowieckie\, 05-340\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240413T100000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240414T170000
DTSTAMP:20260625T124327
CREATED:20240313T123102Z
LAST-MODIFIED:20240402T113513Z
UID:13545-1713002400-1713114000@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Rodzinne Poszlaki w Kołbieli /impreza /bieg na orientację
DESCRIPTION:Zapraszamy na imprezę rodzinną: PTTK Otwock i GBP Kołbiel \n \nZapraszamy na kolejną\, wiosenną edycję Rodzinnych Poszlak. Tym razem widzimy się w Kołbieli!\n13 kwietnia 2024\, sobota\nStart od godz. 10.00\nMiejsce zbiórki: targowisko gminne w Kołbieli (ul. Stefczyka)\nWstęp: 10 zł od osoby płatne na miejscu w dniu imprezy lub przelewem na konto PTTK Otwock.\n94 1090 2590 0000 0001 4987 8922\n\nTym razem impreza będzie elementem Pucharu Polski w Turystycznych Marszach na Orientację. Podobnie jak w lutym\, będziecie mogli wziąć udział w aż dwóch krótkich i najprostszych na świecie etapach. Mapa na nich będzie nieprzekształcona\, a trasa o długości ok. 3 km będzie wiodła przez malowniczy las w okolicy Kołbieli. Współorganizatorem wydarzenia jest Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli.\nSzczególnie gorąco zachęcamy do udziału dzieciaki i baaaardzo początkujących. Rodzinne Poszlaki to świetny sposób na to\, żeby spędzić czas na świeżym powietrzu\, zjeść małe co nieco w warunkach turystycznych oraz przekonać się\, na czym w ogóle polegają imprezy na orientację. Przy okazji oswoić się z mapą i zasadami zabawy.\nCzekamy na Was 13 Kwietnia od 10.00 na gminnym targowisku w Kołbieli!\n\nTu znajdziecie szczegóły imprezy:\nrodzinne-poszlaki_kolbiel-regulamin-6\n\nZainteresowanych udziałem w Pucharze Polski w Turystycznych Marszach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy:\nkołbielskie-poszlaki_pełny-regulamin1
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/rodzinne-poszlaki-w-kolbieli-impreza-bieg-na-orientacje/
LOCATION:Targowisko Gminne\, ul. Stefczyka\, Kołbiel\, mazowieckie\, 05-340\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240419T170000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240419T190000
DTSTAMP:20260625T124327
CREATED:20240311T134844Z
LAST-MODIFIED:20240416T093813Z
UID:13510-1713546000-1713553200@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Dyskusyjny Klub Książki
DESCRIPTION:Zapraszamy na pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki! \n  \n  \n \nDzięki zaangażowaniu Pani Grażyny Woźniak-Dujczyńskiej  mamy przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki\, które odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 17:00 w  Sufczynie\, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej ( Sportowa 23A) \n  \nDyskusyjny Klub Książki to okazja\, aby w miłej atmosferze z kubkiem dobrej herbaty\, lub kawy porozmawiać z innymi miłośnikami książek. \nNa pierwszym spotkaniu spróbujemy się bliżej poznać i przekonać\, jakiego rodzaju czytelnikiem jesteśmy. \nBędzie to też okazja do podzielenia się z innymi swoimi nawykami czytelniczymi. Czy czytamy jadąc do pracy\, w ogrodzie\, a może wannie? Czy opuszczamy nudne fragmenty czy czytamy od deski do deski? Czy korci nas do zajrzenia na ostatnią stronę\, aby poznać zakończenie\, czy raczej uwielbiamy nutkę niepewności? \nKażdy z klubowiczów może opowiedzieć o swoich ulubionych książkach i zaprezentować je reszcie grupy. \nLiczymy na to\, że efektem pierwszego spotkania\, oprócz wzajemnego poznania\, będzie też wybór lektur na kolejne spotkania. \nZapraszamy \nWSTĘP WOLNY \n19 kwietnia 2024 \ngodz. 17:00 \n  \nBudynek OSP Sufczyn \n \n 
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/13510/
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240420T140000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240420T180000
DTSTAMP:20260625T124327
CREATED:20240326T082235Z
LAST-MODIFIED:20240402T112905Z
UID:13671-1713621600-1713636000@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Dzień ziemi z biblioteką
DESCRIPTION:Zapraszamy do drugiej edycji „Dnia ziemi z biblioteką” \n  \n  \n \n  \nJuż 20 kwietnia będziemy wspólnie celebrować dzień naszej planety. \nRozpoczniemy o godzinie 14:00 spacerem z Elą Kubajek z Zagrody Kubajkowo\, która pomoże nam odkryć tajemnice kołbielskiej flory. Na spacerze dowiemy się jakie wspaniałe rośliny rosną w Kołbieli i jakie mają właściwości. \nNastępnie zaprosimy do wspólnego zadbania o swoje ciało podczas zajęć jogi w plenerze. Zachęcamy do przyniesienia swojej karimaty na zajęcia i założenia wygodnego\, sportowego stroju. \nZasileni energią z zajęć udamy się na wspólne sprzątanie okolic Sępochowa. Zapewniamy rękawiczki i worki. Po zeszłorocznych doświadczeniach zalecamy zabrać ze sobą kalosze 🙂 \nNa koniec Koło Gospodyń Wiejskich Sępochowianki oraz radny Konrad Kurdej zaproszą na odpoczynek przy cieple ogniska. \nW trakcie całego wydarzenia będzie można skorzystać z: \n– kącika wymiany roślin– można przynieść swoją roślinę\, która rozrosła nam się jak szalona i zaopiekować się rośliną przyniesioną przez innych. Mogą to być zarówno rośliny ogrodowe\, jak i domowe. Miłośnicy ogródków- do gracek i szpadelków. \n– stoiska bookcrossingowego– przygotujemy dla Państwa różne książki do poczęstowania się\, ale namawiamy do dzielenia się swoimi księgozbiorami\, z których już się nie korzysta \n– warsztatów plastycznych– wiemy\, jak lubicie (duzi i mali) tworzyć. 20 kwietnia będzie okazja do stworzenia swojego arcydzieła na plastrze drewna \n– stoiska edukacyjnego z Nadleśnictwa Mińsk\, na którym dowiecie się miedzy innymi\, czy  nieobce są Wam tropy zwierząt \n  \nWSTĘP WOLNY \nSĘPOCHÓW 46 ( ŚWIETLICA) \n20 KWIETNIA 2024 \nGODZ. 14:00-18:00
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/13671/
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240425T170000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240425T190000
DTSTAMP:20260625T124327
CREATED:20240327T091548Z
LAST-MODIFIED:20240327T092031Z
UID:13685-1714064400-1714071600@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Zajęcia Młodych Odkrywców
DESCRIPTION:Na kolejnych Zajęciach Małych Odkrywców będziemy zgłębiać tajniki świata mikroskopów. \n \n W kwietniu przeniesiemy się do świata mikro. \nDowiemy się jaka jest historia mikroskopu i czy tylko naukowcy mogą z niego korzystać. Będzie to też okazja do osobistego obejrzenia swoich czystych rąk i przekonania\, dlaczego rodzice zawsze wołają żeby “umyć ręce”. \nkoszt zajęć 15zł/os \nProsimy o przyniesienie wypełnionej deklaracji uczestnika na zajęcia 🙂 \nZapisy możliwe przez strefę zajęć: \nhttps://www.strefazajec.pl/course/index?q=&city_id=803 \n  \n25 kwietnia 2024 \ngodz. 17:00 \nOSP Gadka \nul. Strażacka 23 \n05-340 Kołbiel
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/zajecia-mlodych-odkrywcow/
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240426T170000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240426T190000
DTSTAMP:20260625T124327
CREATED:20240325T150004Z
LAST-MODIFIED:20240327T120116Z
UID:13666-1714150800-1714158000@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Twórcza Posiadówka - Mozaika i "Malarz dusz"
DESCRIPTION:Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Twórczej Posiadówki \n \n26.04.24 godz 17.00 to kolejne spotkanie ze sztuką. \nPrzeniesiemy się do świata wielkich mistrzów\, niezwykłych projektów elewacji i dekoracji wnętrz. Stworzymy własny obraz techniką mozaiki. W atmosferze hiszpańskiej prozy\, Ildefonso Falkones dzięki „Malarzowi dusz” przeniesie nas do Barcelony\, czasów modernistycznych budowli z kolorowymi mozaikami na elewacjach. Poszukamy inspiracji w rodzimych dziełach powstających po 1945 roku\, zaprezentujemy niewielki wycinek z naszych zbiorów bibliotecznych mozaik z Warszawskich pocztówek. \nWSTĘP WOLNY \n26.04.2024 \nBudynek Gminnego Stadionu ul. Nauczycielska 6 \ngodz. 17:00 \nobowiązują zapisy: (25)  757 39 92 wew. 107 \nNasze zajęcia są realizowane w ramach projektu BLISKO: biblioteka|lokalność|integracja|społeczność|kooperatywa|oddolność \n“Droga do biblioteki jest BLISKO” \nDofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/tworcza-posiadowka-mozaika-i-malarz-dusz/
LOCATION:kompleks sportowy w Kołbieli\, ul. Nauczycielska\, Kołbiel\, mazowieckie\, 05-340\, Poland
END:VEVENT
END:VCALENDAR