BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//GBP Kołbiel - ECPv6.15.18//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-ORIGINAL-URL:https://bibliotekakolbiel.pl
X-WR-CALDESC:Wydarzenia dla GBP Kołbiel
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20230326T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20231029T010000
END:STANDARD
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20240331T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20241027T010000
END:STANDARD
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20250330T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20251026T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240408T080000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240430T170000
DTSTAMP:20260625T133708
CREATED:20240408T111030Z
LAST-MODIFIED:20240408T111030Z
UID:13775-1712563200-1714496400@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Wystawa plenerowa
DESCRIPTION:Zapraszamy na kolejną plenerową wystawę. Tym razem dzięki uprzejmości Fundacji 'Być więcej” mamy zaszczyt przedstawić Państwu twórczość Agnieszki Adamczewskiej i Moniki GawrylakAgnieszka Adamczewska- rodowita warszawianka\, która jakiś czas temu osiadła w Borkowie. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Kocha przyrodę\, podgląda rośliny utrwalając ich piękno w makro fotografii. Ich struktura\, faktury i kolorystyka inspiruje ją do tworzenia obrazów\, ceramiki i ogrodów. \nArtystka dostrzega w każdym liściu i kwiecie niekończące się źródło inspiracji. Jej pasja do przyrody przerodziła się w fascynację\, którą wyraża poprzez makrofotografię. To właśnie w tej skali\, gdzie każdy detal rośliny ujawnia swoją strukturę\, faktury i niesamowitą kolorystykę odnajduje inspirację do tworzenia. \nJej artystyczne zainteresowania nie ograniczają się jednak tylko do fotografii. Pociąga ją także możliwość przeniesienia naturalnych wzorów na płótno\, tworzenie unikatowej ceramiki oraz projektowanie przestrzeni ogrodowych\, które są odzwierciedleniem jej wizji piękna natury. \nKażdy obraz\, każdy wyrzeźbiony  w glinie przedmiot i każdy zaprojektowany kąt zieleni to opowieść o jej podróży przez fascynujący świat roślin\, to dialog z naturą pozwalający na odkrywanie jej najbardziej ukrytych tajemnic i dzielenie się nimi z widzem. \nWystawa w bibliotece to dla Pani Agnieszki\, nie tylko prezentacja jej prac\, ale przede wszystkim sposobność do pokazania\, jak wielką inspirację i nieograniczone możliwości twórcze może zaoferować nam przyroda. To także zaproszenie dla każdego\, by na chwilę zatrzymał się  i przyjrzał bliżej otaczającemu nas światu\, który jest pełen niezwykłości\, czekających na to \, by zostać odkrytymi. \nMonika Gawrylak- grafik\, miłośnik poezji\, muzyki i sztuk pięknych. Jest założycielką fundacji dla Kultury i Rozwoju Osobistego „Być Więcej” Fundacja powstała w 2012 roku z miłości do Sztuki i Człowieka\, z tęsknoty za tym \, co piękne \, nie do końca zrozumiałe\, inne\, ale nie koniecznie gorsze. \nMamy nadzieję\, że motyle\, ważki i kwiaty w skali makro w obiektywie Pań Adamczewskiej i Gawrylak pozwolą zagłębić się w fascynujący proces odkrywania i tworzenia\, gdzie każda roślina\, każdy listek staje się ” źródłem inspiracji” dla artysty. \n  \nKWIECIEŃ 2024 \nUL. SZKOLNA 1 \n05-340 KOŁBIEL \nWSTĘP WOLNY
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/wystawa-plenerowa-2/
LOCATION:ul. Tadeusza Kościuszki 23\, ul. Szkolna 1\, Kołbiel\, mazowieckie\, 05-340\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240408T080000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240430T170000
DTSTAMP:20260625T133708
CREATED:20240408T112615Z
LAST-MODIFIED:20240408T112615Z
UID:13777-1712563200-1714496400@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Wystawa plenerowa
DESCRIPTION:Zapraszamy na kolejną plenerową wystawę. Tym razem dzięki uprzejmości Fundacji „Być więcej” mamy zaszczyt przedstawić Państwu twórczość Agnieszki Adamczewskiej i Moniki Gawrylak. \n \nAgnieszka Adamczewska- rodowita warszawianka\, która jakiś czas temu osiadła w Borkowie. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Kocha przyrodę\, podgląda rośliny utrwalając ich piękno w makro fotografii. Ich struktura\, faktury i kolorystyka inspiruje ją do tworzenia obrazów\, ceramiki i ogrodów. \nArtystka dostrzega w każdym liściu i kwiecie niekończące się źródło inspiracji. Jej pasja do przyrody przerodziła się w fascynację\, którą wyraża poprzez makrofotografię. To właśnie w tej skali\, gdzie każdy detal rośliny ujawnia swoją strukturę\, faktury i niesamowitą kolorystykę odnajduje inspirację do tworzenia. \nJej artystyczne zainteresowania nie ograniczają się jednak tylko do fotografii. Pociąga ją także możliwość przeniesienia naturalnych wzorów na płótno\, tworzenie unikatowej ceramiki oraz projektowanie przestrzeni ogrodowych\, które są odzwierciedleniem jej wizji piękna natury. \nKażdy obraz\, każdy wyrzeźbiony  w glinie przedmiot i każdy zaprojektowany kąt zieleni to opowieść o jej podróży przez fascynujący świat roślin\, to dialog z naturą pozwalający na odkrywanie jej najbardziej ukrytych tajemnic i dzielenie się nimi z widzem. \nWystawa w bibliotece to dla Pani Agnieszki\, nie tylko prezentacja jej prac\, ale przede wszystkim sposobność do pokazania\, jak wielką inspirację i nieograniczone możliwości twórcze może zaoferować nam przyroda. To także zaproszenie dla każdego\, by na chwilę zatrzymał się  i przyjrzał bliżej otaczającemu nas światu\, który jest pełen niezwykłości\, czekających na to \, by zostać odkrytymi. \nMonika Gawrylak- grafik\, miłośnik poezji\, muzyki i sztuk pięknych. Jest założycielką fundacji dla Kultury i Rozwoju Osobistego „Być Więcej” Fundacja powstała w 2012 roku z miłości do Sztuki i Człowieka\, z tęsknoty za tym \, co piękne \, nie do końca zrozumiałe\, inne\, ale nie koniecznie gorsze. \nMamy nadzieję\, że motyle\, ważki i kwiaty w skali makro w obiektywie Pań Adamczewskiej i Gawrylak pozwolą zagłębić się w fascynujący proces odkrywania i tworzenia\, gdzie każda roślina\, każdy listek staje się ” źródłem inspiracji” dla artysty. \n  \nKWIECIEŃ 2024 \nUL. SZKOLNA 1 \n05-340 KOŁBIEL \nWSTĘP WOLNY
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/wystawa-plenerowa-3/
LOCATION:ul. Tadeusza Kościuszki 23\, ul. Szkolna 1\, Kołbiel\, mazowieckie\, 05-340\, Poland
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20240420T140000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20240420T180000
DTSTAMP:20260625T133708
CREATED:20240326T082235Z
LAST-MODIFIED:20240402T112905Z
UID:13671-1713621600-1713636000@bibliotekakolbiel.pl
SUMMARY:Dzień ziemi z biblioteką
DESCRIPTION:Zapraszamy do drugiej edycji „Dnia ziemi z biblioteką” \n  \n  \n \n  \nJuż 20 kwietnia będziemy wspólnie celebrować dzień naszej planety. \nRozpoczniemy o godzinie 14:00 spacerem z Elą Kubajek z Zagrody Kubajkowo\, która pomoże nam odkryć tajemnice kołbielskiej flory. Na spacerze dowiemy się jakie wspaniałe rośliny rosną w Kołbieli i jakie mają właściwości. \nNastępnie zaprosimy do wspólnego zadbania o swoje ciało podczas zajęć jogi w plenerze. Zachęcamy do przyniesienia swojej karimaty na zajęcia i założenia wygodnego\, sportowego stroju. \nZasileni energią z zajęć udamy się na wspólne sprzątanie okolic Sępochowa. Zapewniamy rękawiczki i worki. Po zeszłorocznych doświadczeniach zalecamy zabrać ze sobą kalosze 🙂 \nNa koniec Koło Gospodyń Wiejskich Sępochowianki oraz radny Konrad Kurdej zaproszą na odpoczynek przy cieple ogniska. \nW trakcie całego wydarzenia będzie można skorzystać z: \n– kącika wymiany roślin– można przynieść swoją roślinę\, która rozrosła nam się jak szalona i zaopiekować się rośliną przyniesioną przez innych. Mogą to być zarówno rośliny ogrodowe\, jak i domowe. Miłośnicy ogródków- do gracek i szpadelków. \n– stoiska bookcrossingowego– przygotujemy dla Państwa różne książki do poczęstowania się\, ale namawiamy do dzielenia się swoimi księgozbiorami\, z których już się nie korzysta \n– warsztatów plastycznych– wiemy\, jak lubicie (duzi i mali) tworzyć. 20 kwietnia będzie okazja do stworzenia swojego arcydzieła na plastrze drewna \n– stoiska edukacyjnego z Nadleśnictwa Mińsk\, na którym dowiecie się miedzy innymi\, czy  nieobce są Wam tropy zwierząt \n  \nWSTĘP WOLNY \nSĘPOCHÓW 46 ( ŚWIETLICA) \n20 KWIETNIA 2024 \nGODZ. 14:00-18:00
URL:https://bibliotekakolbiel.pl/wydarzenie/13671/
END:VEVENT
END:VCALENDAR